„Nehledal bych v tom nějakého společného jmenovatele. Je to o naší produktivitě. Venku si nevytváříme více šancí než doma, ale tam se nám je daří proměňovat,“ vysvětlil trenér Nové Vsi Jan Nečas.

O prohře se Sapeli Polná rozhodl úvodní poločas. Už po sedmi minutách vedli hosté 2:0, po půlhodině hry přidali třetí gól. Vyloučení stopera Krejčího, který červeným faulem hasil další požár, domácí zmar jen podtrhlo.

„V neděli nám zklamala celá obrana, která si vybrala svou slabší chvilku. Byli jsme v úvodu nezodpovědní, útočníkům soupeře jsme nechávali až příliš volného prostoru, také nás za to dvakrát potrestali. Třetí gól a vyloučení pro nás v podstatě znamenaly konec zápasu,“ shrnul dojmy z první půle Nečas.

Po změně stran si však i v deseti hrající Nová ves vytvořila slušný tlak i šance. Žádná z nich ovšem v hostující brance gólem neskončila. I Polná však měla několik solidních příležitostí, po nichž mohla svůj náskok ještě zvýraznit.

„Do druhé půle jsme dali prostor klukům z lavičky, protože už nebylo co ztratit. Chtěli jsme zkusit rychle skórovat, pak by ještě možná bylo o co hrát, ale nevyšlo to,“ mrzelo kormidelníka Nové Vsi.

Do příštího zápasu, kdy Nová Ves zajíždí na hřiště Okříšek, je úkol pro nováčka jasný. Zlepšit defenzivu, ale také střeleckou produktivitu.

„Na obranné hře musíme zapracovat, takhle hrát určitě nemůžeme. Polná nebyla o tolik lepší, to třeba Ledeč tu před dvěma týdny vyhrála zaslouženě. Věřím, že v Okříškách navážeme na naše předchozí zápasy a opět si přivezeme nějaký bod,“ uzavřel Jan Nečas.