Nováček nejvyšší krajské soutěže zaskočil Chotěboř, odkud si odvezl všechny tři body za výhru 2:1. „Byl to možná remízový zápas, který jsme dokázali v závěru rozhodnout," přiznal kouč nováčka Jan Nečas.

Utkání mělo od samotného začátku spád. Hosté šli do vedení v 8. minutě, když se z penalty nemýlil tradiční exekutor Ondřej Šandera. Za pět minut bylo však srovnáno, prosadil se Somerauer. „Byly tam i další šance na obou stranách, ale do poločasové pauzy už se skóre nezměnilo," sdělil Nečas.
Nové Vsi evidentně vůbec nevadilo ani to, že se zápas odehrál na umělé trávě, což se hosté dozvěděli až při příjezdu na stadion. „Od Chotěboře, resp. trenéra Sourala to byla rozhodně součást jejich taktiky. Na některých našich hráčích bylo především v úvodu znát, že s umělkou mají trochu problém, ale celkově vzato jsme to zvládli velice dobře. Tenhle tah domácím moc nevyšel," usmíval se lodivod Nové Vsi.

Také začátek druhé půle se nesl ve vyrovnaném duchu, ale zhruba od 60. minuty postupně převzali iniciativu hosté. „Přišlo mi jakoby domácím došly fyzické síly, navíc hráči Chotěboře evidentně znervózněli," všiml si Nečas, který měl v závěru zápasu šťastnou ruku při střídání. V 84. minutě poslal na hřiště teprve šestnáctiletého dorostence Ondřeje Starého, který se po pár desítkách vteřin odvděčil vítězným gólem, jeho premiérovým v krajském přeboru. „Ondra splnil přesně to, proč jsem ho na hřiště poslal. Výborně se zorientoval ve vápně Chotěboře a hlavou nám zařídil všechny tři body," chválil mladou krev novoveské kopané Jan Nečas.

Toho po utkání mírně nadzvedl servis, který hostům domácí pořadatelé (ne)poskytli. „Trénuji už dvacet let, ale opravdu nikdy jsem nezažil, aby nám po utkání nedodali občerstvení. Stalo se až v sobotu v Chotěboři, nechápu, co tím domácí sledovali," kroutil hlavou kouč Nové Vsi. Po dvanácti kolech nováček s dvaadvaceti získanými body uzavírá první polovinu tabulky, osmá Přibyslav však má závratnou ztrátu devíti bodů. Bodové rozestupy jsou v první polovině tabulky malé, navíc Novou Ves nyní čekají dvě domácí utkání. Tuto neděli přivítá čtvrtý Humpolec, k jarní předehrávce pak o týden později dorazí rezerva Velkého Meziříčí. Šance na posun v tabulce jsou tedy příznivé. „Máme sice nahráno, ale rozhodně chceme ještě nějaké body přidat. Neradi bychom udělali na úspěšném podzimu nějakou zbytečnou kaňku. Když se nám podařilo soutěž dobře rozjet, měli bychom ji také úspěšně dotáhnout," nepodléhá uspokojení Jan Nečas.