Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Nováček z Křoví podruhé v sezoně prohrál

Žďársko - Fotbalisté Křoví si připsali v I. B třídě – skupině B svou druhou porážku v sezoně. Ve 12. kole nestačili na Stonařov.

27.10.2008

Ilustrační foto - fotbalFoto: Rudolf Flégr

BEDŘICHOV – MĚŘÍN 2:1

Začátek vyšel domácím. Lacina si narazil balon s Paulíkem a střelou k tyči otevřel skóre. O pět minut později skončila Paulíkova nenápadná střela na tyči, Kalný dopravil odražený míč do sítě, ale kvůli faulu na gólmana se skóre nezměnilo. Pak se Brnického křížná střela otřela o tyč a Lacinův pokus šel těsně vedle. Hosté pak mohli potrestat nedorozumění v domácí obraně, ale ve vyložené šanci neuspěli.

I druhá půlka začala skvěle pro Bedřichov. Krásný balon od Paulíka našel Brnického, ten trefil jen gólmana, ale Maškova dorážka už znamenala dvougólové vedení. Měřín vstal z mrtvých proměněnou penaltou a domácí poté mohli děkovat dvěma skvělým zákrokům Šány, díky kterému zůstaly všechny body v Jihlavě.

Góly: 3. Lacina, 46. Mašek – 60. Kolda (PK). Rozhodčí: Petr. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Streit, Doležal (80. Dočkal), Letmajer – Robotka, Uchytil (85. Sýkora), Kolda, Šoukal (75. Mejzlík) – Heřmánek, Viziblo.

ROZSOCHY – JAKUBOV 2:1

V Rozsochách se nehrál oku lahodící fotbal. Byl to spíše boj, ve kterém nebylo k vidění mnoho pohledných fotbalových akcí. Výjimkou bylo úvodních a závěrečných deset minut.

Zbytek utkání vyplnila bitva uprostřed hřiště bez brankových příležitostí. Domácí začali výborně. Hned v sedmé minutě vysunul Petr Bureš Radima Vališe, ten obešel hostujícího brankáře a pohodlně skóroval. Poté se na dlouhou dobu fotbal ze hřiště vytratil. Jakubovu se podařilo vyrovnat v 71. minutě. Po rohovém kopu vyrovnal nikým neatakovaný Kratochvíl.

Rozsochy chtěli tři body a v posledních deseti minutách dostali Jakubov pod tlak. Výsledkem byla nejprve tyč Šafránka a tři minuty před koncem i vítězná branka. Podruhé se trefil navrátilec do sestavy Radim Vališ.

Góly: 7. a 87. R. Vališ – 71. Kratochvíl. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 5:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Rozsochy: Svoboda – Zítka, Šafránek, E. Šibor, R. Šibor – J. Vališ (80. Šťastný), Kalvoda, A. Bureš (61. Holý), Kučera – P. Bureš, R. Vališ.

STONAŘOV – KŘOVÍ 3:2

Domácí na favorita, který se od prvních minut spíše soustředil na výkon rozhodčího, vlétli. Šmarda potáhl balon po lajně, prostrčil Nešporovi, který udělal gólmanovi kličku a střelou do prázdné otevřel skóre. Vzápětí hosté nepokryli aut a Bláhovu přihrávku na Šmardku, který krásnou přízemní střelou poslal míč k tyči a své barvy do dvoubrankového brejku.

Křoví pak zahrávalo několik nebezpečných standardek, ale Krupicu nepřekonalo. Po změně stran zadělala hrubka domácí defenzivy a gól M. Němce na drama. Stonařov ale vedení nepustil a navíc si ho pojistil po faulu na Gavallera a jeho proměněné penaltě. Závěr navíc okořenili čtyři červené a v nastavení druhý gól hostů.

Góly: 13. Nešpor, 14. Šmarda, 78. Gavaller – 47. M. Němec, 90.(+1) Roštinský. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:5. ČK: 1:3 (88. Krupica – 82. Trojan, 82. Bartošek, 84. M. Němec). Diváci: 120. Poločas 2:0. Křoví: Sára – Trojan, Kalvoda, L. Němec, Hamřík – Dočkal, Roštinský, Pekárek, M. Němec – Bartošek, Kratochvíl.

STUDENEC – VRCHOVINA B 1:3

Hosté začali aktivněji a už ve čtvrté minutě skóroval Kršek. V dalším průběhu byli Vrchovinští aktivnější než domácí, měli přesnější přihrávky a byli rychlejší. Studenčtí si naopak přihrávali velmi nepřesně. Hosté zvyšovali na 2:0 v 41. minutě gólem Plchala. Studenci se však podařilo snížit a to ve 45. minutě střelou Karla Mrňi.

Ve druhém poločase byli Studenečtí lepší, nastoupili aktivněji a vytvářeli si tlak, ale nepodařilo se jim převahu svojí vyjádřit střelecky. Zato Vrchovina zvyšovala na 3:1 ještě v 61. minutě, což rozhodlo celé utkání.

Góly: 45. K. Mrňa - 4. Kršek, 41. Plhal, 61. Mužátko. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:5, ČK: 1:0 (80. Kučerňák). Diváci: 70. Poločas: 1:2. Vrchovina B: P. P. Chrást - Regent, J. Chrást, Follprecht, J. Skryja – P. Michal, Kršek, M. Fagula (24. Kolarik), Němeček - Plhal (74. Němec), Mužátko.

I.B třída

27.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté Žďáru (v černém) ve II. lize třikrát za sebou prohráli. Naposledy padli výsledkem 3:5 v Klatovech.

Dostáváme nesmírně laciné branky, říká David Vítek

Jen pár stovek metrů od centra největšího města Žďárska natáhli síť rybáři. Ve Žďáře nad Sázavou vylovili městský Horní rybník.
23

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horní rybník

Velké Meziříčí předvedlo obrat z říše snů

Velká Bíteš, Uherské Hradiště – V 5. kole krajské ligy jižní Moravy a Zlínska opět naplno bodovalo Velké Meziříčí, Bíteš doma neuspěla.

Smejkal: Velké Meziříčí nyní žije fotbalem

Velké Meziříčí – Tomu se říká suverenita. Po odehraných jedenácti kolech Moravskoslezské fotbalové ligy má Velké Meziříčí na čele tabulky pětibodový náskok na druhý Prostějov. „Nikdo nemá jisté místo v základní sestavě, což má nesmírně pozitivní vliv,“ pochvaluje si trenér lídra Libor Smejkal.

Meziříčské volejbalové drama mělo šťastný konec

Velké Meziříčí – Přidali další dva body. Prvoligoví volejbalisté Velkého Meziříčí nejdříve na domácí palubovce podlehli ČZU Praha 1:3, aby o den později slavili výhru v tie-breaku 3:2 nad Nymburkem. „Když to shrnu, tak ČZU hrálo kolektivněji, Nymburk jsme měli porazit za tři body, ale stále děláme moc chyb. Dva body ale beru,“ odpovídá trenér Petr Juda.

Béčko Žďáru je po výhře v derby už druhé

Žďársko – Hlavní událostí 11. kola krajských fotbalových soutěží na Vysočině se stala situace z utkání I. B třídy – skupiny B mezi Rokytnicí a Nedvědicí. Zápas byl v 60. minutě předčasně ukončen poté, co hostující útočník Roman Šikula inzultoval hlavního sudího utkání Půlpána.