Zkušený trenér však nepodléhá panice, věří, že se jeho tým dokáže vrátit na vítěznou vlnu. „V zápasech nehrajeme špatně. Jenže poslední dobou vyrobíme dvě tři fatální chyby a za ně jsme krutě trestáni," tvrdí Turek a přidává další důvod: „Je v podstatě ještě začátek sezony a my se už potýkáme s absencí klíčových hráčů. Ve Velké Bíteši jsme byli bez pěti opor, chyběli Luboš Dvořák, Radek a Martin Odvářkovi, Roman Vítek. Všichni jmenovaní jsou pro nás hodně důležití. Do obrany jsem musel postavit mladíka Tůmu, nehrál špatně, to rozhodně ne. V klíčovém okamžiku ale nezareagoval, jak bylo potřeba. Na některých klukách je vidět, že jim ještě chybí zkušenosti."

Šanci zlomit neúspěšnou sérii dostane Chotěboř už v neděli, kdy na svém hřišti hostí zatím nepříliš výraznou Žirovnici. „Tenhle zápas potřebujeme zvládnout, je to hratelný soupeř. Navíc bychom měli hrát v lepší sestavě než poslední dobou. Tři body po dobrém výkonu by týmu hrozně moc pomohly."

Turek totiž už pozoruje na některých hráčích drobnou nervozitu. „V Bíteši to bylo trochu znát. Někteří kluci někdy pokazili balóny, které by předtím zvládli bez problémů. I proto potřebujeme vyhrát. Potom nás čekají dva velmi těžké zápasy venku, ve středu pojedeme do Čáslavic a pak k derby do Havlíčkova Brodu."

Vyburcovat mužstvo by chotěbořskému koučovi měl pomoci i kapitán Martin Somerauer. „Je to pravý kapitán, od první do poslední minuty je schopný jezdit po zadku. Je naší vůdčí osobností, dokáže strhnout ostatní i umravnit také ty rebely."