„Jedeme sice na předposlední tým tabulky, ale na podzim se u nás prezentoval velmi dobrým výkonem," připomněl dělbu bodů po remíze 2:2 velkomeziříčský kouč Libor Smejkal.

Z Holice by prý bral i bod. „Máme za sebou herně nepovedenou přípravu, a byť to nemusí být vypovídající, mám ze startu jara obavy," přiznává Smejkal.

Vrcholem zimní přípravy byl její závěr. Nováček cestoval ke generálce do Líšně, která deklarovala, že se bude hrát na přírodní trávě. „Ještě jsme si to ověřovali a slíbili to, pak se tam přijelo a šlo se na umělku. Někteří kluci na to neměli ani potřebné obutí," kroutí hlavou Smejkal.

Na předměstí hanácké metropole by se však hrát na přírodním povrchu mělo. „Co mám poslední informace, tak je terén způsobilý," řekl Smejkal.

Ten s sebou bere kompletní tým, včetně rekonvalescenta Petra Dolejše. „Stejně jako před generálkou nemám ještě jasno na postu druhého stopera vedle Honzy Šimáčka. Rozhodnu se asi až na předzápasovém tréninku," podotkl kouč.

Jeho tým se přes zimu prakticky nezměnil, v HFK Olomouc naopak došlo k určité rotaci. V týmu, ve kterém zůstal i bývalý reprezentant Marek Heinz, se objevilo několik cizinců, kteří mají pomoci se záchranou.