OKŘÍŠKY - SAPELI POLNÁ 1:2

V prvním poločase měli územní převahu domácí, kterým toho ale zkušená obrana soupeře moc nedovolila. Po čtvrthodině hry napřáhl okříšský Martin Řezáč a těsně minul Koubkovu branku. Tým z Jihlavska se mohl dostat do vedení, když po rohovém kopu Rychtecký trefil spojnici tyče a břevna. Potom postupoval z úhlu na Fialovu branku Morkus, ale namísto střely zasekl míč, a pak nastřelil dobíhajícího protihráče.

Ve 33. minutě udeřilo na druhé straně. Po dlouhém autu prodloužil hlavou Miroslav Řezáč a okříšský Tůma trefil z voleje poloodkrytou branku. Hostitelé mohli udeřit do poločasu ještě jednou. Miroslav Řezáč přiťukl hlavou Kotrbovi, který ale nemířil přesně.

„Měli jsme převahu a mohli přidat i druhý gól, bohužel naším problémem je koncovka,“ posteskl si okříšský kouč Tilahun Tesfaye.

Po změně stran zvýšil aktivitu tým Sapeli a dostával se do brankových příležitostí. Fiala v domácí brance čaroval, ale proti dvěma podařeným akcím nic nezmohl. Nejprve v 77. minutě našel Morkus centrem před brankou Rychteckého a bylo srovnáno. O pět minut později dostal od Zamazala dlouhý balón za obranu Barák, tváří v tvář prostřelil Fialu a nakonec to byla trefa tříbodová.

„Snažili jsme se hrát na protiútoky a to se nám celkem dařilo, i když domácí dali první gól, ale my těch šancí měli poměrně dost a nakonec to otočili,“ řekl kouč Sapeli Jan Chramosta.

Okříšky mohly ještě srovnat, ale Dočkalova hlavička po rohu olízla pouze břevno Koubkovy svatyně.

„Posledních dvacet minut jsme přestali hrát. To soupeř ne, a proto to takhle dopadlo,“ podotkl Tesfaye.

To Chramosta si pochvaloval změny v rozestavení a výkony svých svěřenců, zejména gólmana Koubka.

„Pomohlo nám vysunutí kapitána Špendlíčka do středu zálohy půl hodiny před koncem a hra se úplně změnila. Také nás podržel brankář Koubek,“ dodal.

Góly: 33. Tůma 77. Rychtecký, 82. Barák. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:4. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala Široký, Brabenec, Rampír (46. Bastl), Tekal Tůma, Dočkal, Martin Řezáč, Jůza Miroslav Řezáč (87. Ryšavý), Kotrba. Sapeli Polná: Koubek Špendlíček, Tržil, Reiterman (46. Černý), Barák Zamazal, Brnický, Morkus, Klimeš (70. Šebesta), Vacek Rychtecký.Nejlepší hráči: Tůma Špendlíček, Koubek.

1. Bystřice 20 13 4 3 47:22 43

2. St. Říše 20 13 2 5 47:14 41

3. Humpolec 20 11 3 6 41:31 36

4. Čáslavice-Sádek 20 10 3 7 36:29 33

5. Sapeli Polná 20 10 2 8 37:32 32

6. Ždírec n. D. 20 10 1 9 26:33 31

7. Jemnicko 20 9 4 7 40:30 31

8. Okříšky 20 7 7 6 28:32 28