„Trochu jsme se zapotili, ale vedeme o pět bodů,“ říká borovinský trenér Miloslav Loucký. Osu týmu v současnosti tvoří trio záložníků Pavel Březina, Vojtěch Štěpnička a Jan Rubák, kteří tvoří hru a podílejí se i na zahrávání standardních situací. „Ale když tito hráči nejsou k dispozici ať už pro zranění nebo distanc, tak je to při úzkém kádru problém,“ říká kouč.

Během podzimu jeho tým utrpěl pouhé dvě porážky a jednou remizoval. Jinak soupeře většinou vyprovázel s debaklem. Své o tom ví například Vrchovina B, která si z Boroviny odvezla 12 gólů. „Když si to kluci v hlavách srovnají a uvědomí si, že i v I. B třídě se hraje naplno, tak těžko budeme hledat konkurenci,“ má jasno asistent trenéra Michal Kusák.

Dalším celkem, který by měl míchat postupovými kartami je Stonařov. Zatím se pohybuje na čtvrtém místě tabulky se sedmi bodovou ztrátou na čelo. Pět kol před koncem k týmu přišel zkušený lodivod Milan Palkovič, který od svého příchodu nepoznal hořkost porážky. „Tým má fotbalově na vyšší soutěž, jsou tu velice šikovní kluci. Navíc je mančaft hodně vyrovnaný,“ potvrzuje kouč, který však zná i slabinu jeho týmu. Tou je koncovka. „V utkáních jsme si vytvořili čtyři pět vyložených stoprocentních šancí, ale nedokázali jsme je proměnit.“

O postupu však Palkovič zatím nemluví. „Teprve se chystá schůzka s vedením, kde bychom se měli zamyslet nad tím, jestli do postupu jít natvrdo, nebo to nechat být a počkat, jak se situace vytříbí,“ prozradil trenér Stonařova, který by v případě postupu vyžadoval, aby se kádr rozšířil.

Překvapivě druhým celkem tabulky je nováček z Křoví. Dlouho to vypadalo, že ani neví, jak ztratit body. Jeho série výher trvala úctyhodných sedm zápasů. Tým trenéra Rostislava Janšty se opírá o zkušenou exligovou osu. Hru mají pevně ve své režii Martin Šustáček s Marcelem Cupákem.

„Bez nich bychom byli vyřízení, což se potvrdilo i na konci podzimu. Oba nám v sestavě citelně chyběli a jsem přesvědčený, že bychom s nimi získali ještě tak o osm bodů víc,“ tvrdí Janšta. Šustáček si totiž ještě odpykává disciplinární trest, Cupák zase marodil s kolenem.

I přesto hodnotí kouč Křoví podzim hodně pozitivně. „S umístěním je spokojenost. Musím uznat, že v některých zápasech při nás stálo štěstí. V jiných jsme naopak nedali šance a smolně prohráli,“ podotýká Janšta.

Už před sezonou prozradil jednu raritu. V Křoví se totiž během loňské suverénní jízdy okresním přeborem Žďárska vůbec netrénovalo. „Začalo se až teď. V létě jsme chodili dvakrát týdně a v sezoně se scházeli v pátek. Ale posledních pět kol už jsme nechodili opět vůbec,“ prozradil.

Cílem pro jaro je pokusit se o postup, který má podle Janšty jistý Borovina. „Je to tým, který je úplně někde jinde a má nesporné kvality. My se ho v postupující dvojici pokusíme doplnit,“ dodává.