„My ale rozhodně nemůžeme tvrdit, že šlo o jednoduchý zápas,“ odmítá odevzdanost poslední Nové Vsi kouč Sapeli Jan Chramosta.

Jeho svěřenci sice na Žďársku vyhráli 4:2, ovšem na premiérové tři body zvenku se pořádně nadřeli.

„Na domácích bylo znát, že hrají o záchranu, ta bojovnost i nasazení nám dělaly problémy. U nás jsem největší změnu oproti podzimu zaregistroval v přístupu hráčů. Plnili pokyny, že mají vyrážet do rychlých brejků, z čehož jsme hodně vytěžili,“ přemítá polenský trenér.

Ten musel být po hodině hry spokojený. Hosté vedli už 3:0 a vypadalo to, že už se utkání v klidu dohraje. Jenomže novoveská ikona Jaroslav Havlík v rozmezí jedné minuty dvěma brankami zápas hodně zdramatizovala.

„I proto nemůžu to vítězství nějak extra přeceňovat. V jednu chvíli jsme totiž soupeře posadili na koně, nechali vstát z mrtvých a mohli přijít o solidní vedení,“ upozornil Chramosta.

První výhra venku spojená s nedobytností hřiště ve Stáji, kde Sapeli Polná hraje své domácí zápasy, se pozitivně projevila i v tabulce. Nováčkovi totiž patří velice lichotivé čtvrté místo. „Na tabulku se já vůbec nedívám. Vezměte si, že teď doma hrajeme s Bystřicí, což bude nesmírně těžké utkání,“ upozorňuje trenér Sapeli na skutečnost, že po výhře na hřišti poslední přivítají druhý celek soutěže, se kterým na podzim prohráli 0:4.

„Samozřejmě chceme navázat minulý rok, kdy jsme doma ani jednou neprohráli. Je to přání nás všech,“ uzavírá Chramosta.