Ohlasy ze začátku ročníku jsou tak z obou táborů velmi pozitivní. Že změna soutěží je patrná na první pohled, potvrdil místopředseda Jabloňova Miloš Holík: „Je to o hodně rychlejší, protivníci zkušenější a hráči musí všechno řešit pod větším tlakem.“ Od letošní sezony si místní slibují pohybovat se kolem desátého místa.

„Hlavně se chceme udržet, ale desáté místo můžeme klidně uhrát. Jsem rád, že si to kluci můžou v trojce zkusit a ověřit si svoje fotbalové kvality,“ řekl Holík.

Dva góly si v zápase připsal útočník Petr Doležal a velkou měrou se tak podepsal pod konečné vítězství nad loni pátým Štěpánovem B. „Góly jsme dávali po aktivním presingu, který dělal domácím problémy. Druhým faktorem bylo lepší dohrávání osobních soubojů,“ ohlédl se za čtyřmi vstřelenými brankami Miloš Holík.

V Hamrech bylo po sedmi gólech hodně veselo. Průběh utkání tomu však neodpovídal. „Do 55. minuty se mohlo stát cokoliv, nad vodou nás držel brankář Milda Gregar,“ viděl ze střídačky trenér Hamrů Jan Zábranský starší. Oba týmy se soustředily spíše na ofenzivu, v obrané činnosti Hamerských byly mezery a rezervní tým Křižanova si z několika vyložených šancí připsal jen jeden zásah. Zbytek výborným výkonem vychytal gólman Gregar.

„Do poločasu jsme měli štěstí, ve druhé půli si hosté dali vlastní gól, hned vzápětí čtvrtý a pak už se položili. Dobře se prezentoval Novotný, Štěpán a Sláma,“ vyzdvihl trenér výkon svých svěřenců. Zábranský netrpělivě vyhlíží tři fotbalisty, kteří by měli jeho celek posílit. „Jedná se o předstopera a dva záložníky,“ dodává.