Toho, kdo čekal opatrný začátek, vyvedla z omylu hned druhá minuta zápasu. Na dlouhý nákop hostující střed obrany vůbec nereagoval a před Petrem Sodomkou se ocitla volná cesta k první brance. „Gól jsme domácím doslova darovali. Náš stoper totiž vůbec neodhadl celou situaci a pro Sodomku nebyl problém skórovat. Přitom jsme chtěli vyjít z pozorné defenzivy," láteřil Josef Starý.

Béčko Vrchoviny vstřelený gól logicky povzbudil. Úvodní čtvrthodinu byli domácí mladíčci jasně lepší. Poté však převzala iniciativu Nová Ves a před Skryjovou brankou bylo několikrát pořádně horko. „V těchto fázích se projevila nezkušenost našich mladých hráčů. Místo toho, abychom drželi balon a zklidnili hru, zbytečně jsme kazili a dostávali se pod tlak," přiznal kouč Vrchoviny Karel Havlík.

Z velkého množství rohů a standardních situací však hosté nic nevytěžili. „Chyběla nám kvalita při jejich zahrávání, protože obránci Vrchoviny je několikrát bez problému odvrátili. Když už jsme je kopli dobře, scházel nám pro změnu důraz v pokutovém území soupeře," viděl hlavní nedostatky asistent kormidelníka Nové Vsi.

Do poločasové pauzy tak šli v lepším rozpoložení hráči Vrchoviny. V kabině hostů bylo o přestávce živo. „Vystřídali jsme a musím říci, že Tomáš Novotný naši hru na pravé straně oživil. Apelovali jsme také na zvýšenou bojovnost, protože fotbalovostí jsme se proti běhavým domácím obtížně prosazovali," popsal to, co se dělo v kabině Josef Starý.

A změny se vyplatily hned po dvaceti vteřinách druhé půle. Skryja vyboxoval centrovaný míč přímo k nohám Ondřejky, který jej pak s notnou dávkou štěstí propasíroval do sítě. „Deset minut klukům vtloukám do hlavy, aby si dali pozor na začátek. Bylo jasné, že Nová Ves bude chtít rychle srovnat. S ubývajícím časem by totiž hosté určitě znervózněli, což by byla voda na náš mlýn. Skryja sice chyboval, ale obránci mu vůbec nepomohli," zkritizoval lodivod Vrchoviny celou defenzivu za inkasovaný gól.

Hostující vzedmutí trvalo dvacet minut, ale nemělo žádný výsledek v podobě alespoň náznaku gólové šance. Po několika sporných výrocích sudího Kaliny se pak hráči Nové Vsi začali více věnovat diskuzím než samotné hře. „Rozhodčí hráče trošku rozhodil, ale určitě nás nijak nepoškodil. Bylo naší chybou, že jsme se místo hry starali o to, co sudí píská," nehledal výmluvy Starý.

Kouči Havlíkovi se navíc povedla střídání, hlavně důrazný Buřval dělal na hrotu útoku novoveské obraně velké problémy. Ovšem ani Vrchovina si gólovou šanci nevytvořila. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak oba celky rozešly spravedlivou remízou. „Před utkáním jsme tajně věřili ve výhru, ale remíza odpovídá průběhu hry. Nová Ves zahrála to, co jsme od ní čekali, důrazný a bojovný fotbal, nikterak nás nepřekvapila. Získaný bod by nás měl povzbudit do dalších bojů," věří trenér béčka Vrchoviny Karel Havlík.

Také v hostujícím táboře panovala s nerozhodným výsledkem spokojenost. „Jeli jsme do Města pro bod. Samozřejmě jsme hráli tak, abychom získali všechny tři. Vrchovina však má svoji kvalitu, takže jsme spokojeni," konstatoval Josef Starý a dodal: „První zápas nám ukázal, že I. A třída má úroveň a všechny mančafty budou hodně kvalitní. I další utkání budou určitě stejně vyrovnaná a obtížná jako to první," uzavřel Starý.