HUMPOLEC – V. MEZIŘÍČÍ B
SO 15.00, r. Dvořák
Ján Kubík, trenér Humpolce: Máme za sebou sérii povedených zápasů, proto se trochu bojím, aby teď nepřišlo sebeuspokojení a podcenění soupeře. Musíme i v tomto utkání podat maximálně koncentrovaný a zodpovědný výkon. Nečeká nás nic lehkého, Velké Meziříčí má mladý a pohyblivý tým, který nám může nadělat potíže. Po posledním zápase měli zdravotní potíže Pecha s Podobou, uvidím, jak na tom budou a zda se dají do pořádku.

Petr Munduch, trenér V. Meziříčí B: Postavení soupeře v tabulce jasně vypovídá o jeho kvalitách. Nám se ale na Humpolec hraje dobře, je to fotbalový tým, proto se na zápas těšíme. Můžeme jenom překvapit, protože souběžně s námi hrají také naše áčko a dorost, kluci aspoň uvidí, jak na tom jsou.

Absence – Humpolec: žádné. V. Meziříčí B: Halámek, Vlk (oba disciplinární trest).

KOŠETICE – SPEŘICE
SO 16.00, r. Pojezný
Jan Starý, hrající trenér Košetic: Na utkání se těším. Se Speřicemi se vždy jedná o bojovné vyrovnané zápasy, na které chodí diváci. Minulý týden jsme sice vyhráli, ale jedna výhra nás nespasí. Musíme na ní navázat. Doufám, že opět předvedeme kvalitní výkon v obraně a že alespoň některé ze svých šancí proměníme.

Jiří Holenda, trenér Speřic: Je to soupeř, na kterého neumíme. Co si pamatuji, tak jsme Košetice neporazili. Všechno i teď hraje pro ně. Na svém hřišti umí, vyhovuje jejich bojovnému hernímu pojetí, jsou posílené jednoznačnou výhrou nad Jaroměřicemi. Musíme si pohlídat standardní situace soupeře a pokusit se prosadit kombinační hrou. V naší momentální formě to nebude lehké, ale kluci jsou odhodlaní se s tím popasovat.

Absence – Košetice: T. Vejsada (disciplinární trest). Speřice: Jiří Holenda ml., Martin Pohan st. (zranění), Fukan (pracovní povinnosti).

JAROMĚŘICE – OKŘÍŠKY
SO 16.00, r. L. Rygl
Tomáš Novotný, trenér Jaroměřic: Na derby se těšíme. Zápasy s Okříškama bývají vždy vyhecované a slibují napínavou bitvu.
Chtěli bychom navázat na dobré výkony z domácího hřiště a samozřejmě bodovat. Doufám, že dorazí i víc diváků.

Gustav Cabúk, trenér Okříšek: V Jaroměřicích chceme potvrdit výhru z domácího prostředí a minimálně neprohrát. Derby je vždy specifické. I když domácí jsou na konci tabulky, nečeká nás žádný lehký zápas, a to i s ohledem na velké množství zraněných.

Absence - Jaroměřice: Menčík (pracovní povinnosti). Okříšky: Široký, Dočkal, Molák, M. Mašek, Večeřa (všichni zranění), Voda, Bastl, Z. Ryšavý (všichni dlouhodobé zranění).

Profesionální vojáci, záložáci, policisté i zaměstnanci ČEZu cvičili, jak odrazit teroristický útok na Vodní dílo Dalešice.
Zbraň neprovezli a k turbínám se nedostali. Cvičení ukázalo boj s teroristy

SAPELI POLNÁ – PŘIBYSLAV
NE 10.30, r. Pavlas
Jiří Babínek, trenér Sapeli: Chtěli bychom dobré výkony zvenku potvrdit konečně doma, kde se nám výsledkově nedaří. Ztrácíme body, a tak to chceme zvládnout za tři, i když víme, že Přibyslav umí rozhodnout ze standardek. Je to důrazný soupeř. Souboje, kterých bude na našem malém hřišti hodně, nám budou vadit. Ale nezbývá než si s tím poradit a vyhrát.

František Polák, trenér Přibyslavi: Je to zkušený mančaft, jsou to fotbalisté. Oni nás viděli, takže ví, co od nás čekat. My uvidíme, jak na tom budeme. Bude to každopádně těžký zápas. Budeme ale chtít minimálně navázat na dobrý výkon ve Speřicích.

Absence – Sapeli Polná: Koubek (rodinné důvody), Reiterman, Špendlíček (oba dovolená), Vacek (práce), Varhaník (zranění), Fišer a Mašek ? (zranění). Přibyslav: Votava, Flekal ? (zranění), Adamec (karetní trest).

LEDEČ N. S. - PELHŘIMOV
NE 16.00, r. Voneš
Zdeněk Jungvirt, trenér Ledče n. S.: Hodně se opakuji, ale všechny zápasy jsou těžké a složité, ale všechny body chceme nechat doma. Za Pelhřimovem je divizní minulost a navíc má i mladé hráče s budoucností, takže může být hodně nevyzpytatelný soupeř. Ale my jsme si vědomi naší útočné síly a budeme chtít samozřejmě uspět.

Pavel Regásek, trenér Pelhřimova: Pokud chceme uspět, musíme ve srovnání se zápasem proti Humpolci hodně vylepšit defenzivu. Tam máme řadu nedostatků a chyby jsou příčinou našich porážek. Směrem dopředu je to v pořádku, do šancí se dostáváme, ale Ledeč by naše nedůslednosti vzadu určitě potrestala. V útočné fázi to umí, hraje kombinační fotbal.

Absence – Ledče: J. Gramer (karetní trest), Turek (dlouhodobé zranění). Pelhřimov: Bumbálek, V. Poul (oba zranění).

N. VES – BYSTŘICE
NE 16.00, r. Petrlík
Radek Šikola, trenér N. Vsi: Je to derby, v Bystřici jsme na podzim dokázali uhrát nerozhodný výsledek. Budeme se soupeři snažit co nejvíce znepříjemnit cestu za návratem do divize.

Oldřich Veselý, trenér Bystřice: Chceme pokračovat na vítězné vlně, v posledních utkáních se nám dařilo střelecky i herně. Budeme se ale muset Nové Vsi vyrovnat v nasazení a bojovnosti, pokud to splníme, mohli bychom zápas zvládnout. Bude to ale těžké utkání plné osobních soubojů.

Absence – N. Ves: T. Novotný II (dlouhodobé zranění). Bystřice: Samek, Čech (oba zranění), Sodomka ?

KOUTY – CHOTĚBOŘ
NE 16.00, r. Terber
Richard Chylík, trenér Koutů: V minulém domácím utkání se nám podařilo zvítězit, takže bychom rádi na to navázali. Proti nám ale bude stát velice silný protivník, musíme bojovat.

Josef Soural, trenér Chotěboře: Pro mě je to asi nejméně čitelný tým. Doma jsou nepříjemní a mají specifické rozměry hřiště. I podle výsledků to s nimi nevypadá dobře, ale určitě nesložili zbraně. Pojedeme tam odehrát dobrý zápas a body bychom chtěli. Musíme výkon zefektivnit a zlepšit. Čekám bojovný výkon od domácích a snahu udělat body. Pokud se zvládneme poprat sami se sebou, tak jsme schopni uspět.

Absence – Kouty: žádné. Chotěboř: R. Odvářka, Koutný (oba dlouhodobé zranění).

Lesní správce Aleš Rusek

Stromy v lesích opadávají jako vánoční stromky. Sucho postupuje