Nová Ves rozmetala utrápené Rapotice, šance Štěpánova ještě žije

Žďársko – Předposlední kolo I. A třídy ještě více zamotalo situaci okolo sestupu. Štěpánov má i přes porážku v Třebíči nadále naději na záchranu. Nahrála mu i Nová Ves, která doma smetla poslední Rapotice sedmi góly. Rezerva Vrchoviny stále může pošilhávat po konečném třetím místě.

8.6.2015

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

VRCHOVINA B – KOUTY 1:0

Rezerva Nového Města ještě může zaútočit na třetí místo v tabulce. Rozhodl o tom jediný gól zápasu s třetími Kouty, o nějž se ve 13. minutě postaral po standardce hlavičkující Michal Šmída. Domácí měli v utkání stálou převahu, s kombinací Rostislava Sodomky s Kolaříkem si koutecká defenziva poradila, bomba Polnického šla mimo. Podobným směrem se ubrala i jediná střela hostů. Po půlhodině hlavičkoval Šmída po rohu Kolaříka rovněž nad.

Po přestávce se hrálo převážně mezi šestnáctkami. V 69. minutě pláchl střídající Kyselý, Žák ale v dobré šanci netrefil dobře míč. V posledních deseti minutách hosté vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. To jim ale nebylo dopřáno, protože Coufal nejdříve trestuhodně netrefil prázdnou branku a bomba Cejpka letěla nad.

Gól: 13. M. Šmída. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Vrchovina B: Michálek – Bača, Drdla, Fagula, J. Skryja – Kolařík, Žák, R. Sodomka (72. Kršek), Krejčí (58. Kyselý) – Polnický (89. Veselý), M. Šmída.

NOVÁ VES – RAPOTICE 7:0

V první půli se hrálo hlavně podle domácích not. Nová Ves měla míč častěji na kopačkách, ale to bylo z její strany vše. Poprvé vážně zahrozila až po půl hodině, kdy Nečas nastřelil tyč. Změnu přinesla až 42. minuta, v níž se po pěkném pasu za obranu prosadil Jan Šandera.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí šance však přibývaly. Duel zlomil gól Havlíka po rohovém kopu, po němž druhý celek tabulky nasázel neškodným Rapoticím dalších pět branek během necelých 30 minut. Závěr už soupeř, který neměl ve velkém vedru nikoho na střídání, dohrál jen z povinnosti.

Góly: 42. Jan Šandera, 56. a 79. Havlík, 60. a 77. T. Novotný II, 67. J. Bureš (PK), 84. J. Nečas. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Nová Ves: P. Novotný – J. Bureš, Havlík, Krejčí, Nejedlý – T. Novotný II, P. Bureš, P. Šandera, J. Nečas – Jan Šandera (65. Josef Starý), V. Novotný (46. Jan Starý).

BUDIŠOV-NÁR. – ŽĎÁR B 2:2

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, když postupovali ve dvou hráčích na jednoho obránce a přečíslení gólově zakončil Jurnečka. Domácí pak přidali, ale utápěli se v ofsajdových pastích. Až ve 39. minutě vymysleli pohlednou akci bratři Nováčkovi, kteří se na tři doteky zbavili všech bránících protihráčů a na konci stál T. Nováček – 1:1. Budišov měl další dvě tutovky, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Žďár vstoupil lépe i do druhého poločasu, ale v 54. minutě vybojoval míč T. Nováček a jeho střelu dorazil za záda hostujícího brankáře Molnár – 2:1. Zvýšit mohl na branku sám postupující K. Nováček, ale nedal. Hosté vyrovnali v 71. minutě, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Russ a zavěsil. Po zbývající čas se utkání už jen dohrávalo.

Góly: 39. T. Nováček, 54. Molnár – 4. Jurnečka, 71. Russ. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (85. T. Nováček). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žďár B: Hanus – Miklík (67. Janů), Řeháček, Gančev, Peňáz, Machatka, Jurečka, Jun, Frieb, Russ, Filippi.

NÁMĚŠŤ – V. MEZIŘÍČÍ B 2:3

Hosté se ujali vedení už v 7. minutě E. Smejkalem, který obešel Veselého a k tyči zavěsil. O pět minut později oslovil Maloušek křižným balonem Boučka, který se prosadil přes Herese a trefou do šibenice zvýšil. Povedený úvod lídra završil Maloušek, který dostal pas za obranu a pokořil Kováče – 0:3. Pak střílel E. Smejkal z velkého vápna těsně vedle a později nacentroval Krejčí, ale hlavičku D. Smejkala vytěsnil Kováč. Pak se osmělovali i domácí, ale na branku sám postupující Kučera Simandla nepřekonal. Na opačné straně trefil po individuální akci břevno Vítek.

Náměšti vyšel vstup do druhé půle, když Homola uličkou vybídl ke skórování Kučeru, který tentokrát únik proměnil. O deset minut později zahrával přímý kop Homola a jeho ostrý centr usměrnil do sítě Rubák – 2:3. Meziříčí mohlo znovu zvýšit, ale šance Bendy i Bradáče zůstaly nevyužity. Nakonec sahali domácí po vyrovnání, ale to by musel Kučera na malém vápně gólovou přihrávku Tomka zužitkovat, radost mu zkazil obětavým zákrokem Maloušek.

Góly: 48. Kučera, 58. Rubák – 7. Smejkal, 12. Bouček, 18. Maloušek. Rozhodčí: Budín. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 0:3. V. Meziříčí B: Simandl – Maloušek, Polák, J. Kafka, Krejčí (61. L. Smejkal st.) – Vítek – Bradáč (80. Wasserbauer), E. Smejkal (46. Benda), Ráček, Bouček – D. Smejkal.

TŘEBÍČ B – ŠTĚPÁNOV 8:2

Domácí začali rozpačitě. „V úvodních minutách jsme na můj vkus trošičku víc kazili jednoduché přihrávky a ztráceli míče,“ komentuje třebíčský kouč Vojtěch Šťáva, který na lavičce zastupoval Pavla Němce. První poločas jeho tým vyhrál 3:1 a mohl skončit vyšším rozdílem.

Juniorka HFK měla po změně stran více ze hry a převahu vyjádřila i střelecky. Zejména Oladiti a s Johnsonem završili hattricky a po gólu přidali Lorenc s Bendou. Hosté stačili jen korigovat Ludvíkem. „Myslím, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Jsme spokojeni se třemi body i předvedenou hrou, zvláště u hráčů staršího dorostu, kteří se objevili na hřišti od začátku zápasu,“ hodnotí Šťáva.

Góly: 2., 31. a 86. Oladiti, 32., 74. a 81. Johnson, 67. Lorenc, 80. Benda (PK) – 43. Jan Veselský, 75. Ludvík. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Štěpánov nad Svratkou: Kubíček – Císař, Svoboda, Kovalchuk, Novák – Karásek, Kutnyk, Sedláček, Samek (68. Fiala) – Ludvík, Jan Veselský.