V podání celku z Novoměstska to vypadá jako ideálně naplánovaný scénář. Od prvního kola se Nová Ves sice držela v popředí tabulky, ale na vedoucí příčku se vyhoupla až pět kol před koncem soutěže.

„Využili jsme bodových ztrát našich konkurentů. Už před zápasem jsme věděli, že v případě výhry můžeme jít do čela, ale vůbec nijak nás to nesvazovalo," usmíval se asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.

Výhra nad Kouty se ovšem nerodila úplně lehce. Hosté šli brzy do vedení, navíc Nová Ves pak především ve zbytku první půle předváděla festival zahozených šancí, včetně pokutového kopu. „Klíčovým momentem bylo vynucené střídání stopera hostů, zhruba ve dvacáté minutě. Od té chvíle jsme si začali vytvářet šance, protože obrana Koutů ztratila svůj pilíř. Trápila nás však koncovka, druhou penaltu jsme už naštěstí proměnili," oddechl si Starý.

Postupové choutky v průběhu celého ročníku v Nové Vsi odmítali. Nyní ale mají k návratu do krajského přeboru po třech letech docela blízko. Unesou hráči tento psychický tlak?

„Myslím si ale, že naši mladí hráči si to nijak nepřipouští. Z našeho pohledu bude mít zásadní význam hned následující duel na hřišti nebezpečné Želetavy, ten bude podle mě klíčový," tuší trenér Nové Vsi.

Ve východní skupině I. B třídy konečně zabral Moravec a díky těsné výhře v derby nad Radešínskou Svratkou udržel druhé místo. Na to však doráží nováček z Nových Syrovic a především na jaře výtečná rezerva Velké Bíteše.

Tým, vedený trenérem Liborem Švandou, po úvodní remíze s vedoucími Šebkovicemi zvítězil šestkrát v řadě. A nebyly to žádné hubené výhry. Ve všech šesti případech nasázela Bíteš minimálně tři góly. Hned třikrát pak alespoň branek pět. Sobotní „tenisovou" výhru 6:3 ve Štěpánově režíroval čtyřmi góly jarní střelec Jan Pohl. „Mé góly jsou výsledkem naší týmové hry. Hra jediného útočníka mi ale vyhovuje, nemusím tolik běhat a spoluhráči mi naštěstí věří," směje se autor čtrnácti jarních gólů.

Jednobodovou ztrátu na druhý Moravec může Pohl se svými spoluhráči smazat příští neděli, kdy zajíždí právě na půdu druhého celku tabulky. „V naší jarní formě je to pouze na nás. Ale nijak to neřešíme, uvidíme, jak se nám bude dále dařit," tvrdí zkušený univerzál.

Fotbalový oddíl ve Velké Bíteši letos vůbec zažívá výjimečný ročník. Áčko má nakročeno k historickému úspěchu, postupu do divize, béčko útočí na posun do I. A třídy. Na začátku milénia přitom Velká Bíteš působila jen v jihomoravské I. B třídě. „Výsledky áčka jsou pro mě velkým překvapením, ale je to důsledek kvalitní práce trenérů Kubce a Kopáčka. Ti dokázali tým perfektně stmelit," chválí třicetiletý útočník, který nevylučuje ani svůj letní návrat do kádru aktuálního lídra krajského přeboru. „To je zatím ve hvězdách, ale v žádném případě to nevylučuji," usmívá se Jan Pohl.