Kouč Nové Vsi Vítězslav Machatka chtěl po svých svěřencích odpovědný výkon odzadu a dočkal se. Navíc se probudilo i loni obávané útočné duo Lukáš Čech – Petr Bureš, které zařídilo poločasové vedení.

„V první půli jsme měli mírnou územní převahu, kterou jsme také konečně dokázali přetavit v branky. Hosté měli pouze jednu nebezpečnou hlavičku,“ chválil své svěřence Machatka. Drobná komplikace přišla chvíli před pauzou, kdy obránce Jiří Bureš fauloval u rohového praporku a po druhé žluté musel pod sprchy. „Vyloučení bylo oprávněné a úplně zbytečné. Museli jsme kvůli němu změnit taktiku a hrát pouze na jediného útočníka,“ zlobil se na Bureše lodivod Nové Vsi.

Domácí se zatáhli do obranné ulity, odkud vyráželi do rychlých brejků. Po hodině hry si navíc Jaroměřice vstřelily vlastní branku a bylo rozhodnuto. „Hosté sice měli díky početní převaze mírně navrch, ale pořádnou šanci si nevypracovali. Naopak my jsme se neustále snažili podnikat rychlé protiútoky. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené a přišlo v pravou chvíli,“ pochvaloval si Vítězslav Machatka.

Remíza je málo

Také Velká Bíteš potřebovala po dvou porážkách body jako sůl. Podobně však na tom bylo i Jemnicko, které mělo před zápasem na svém kontě jediný bod. V prvním poločase byla Velká Bíteš aktivnější a brzy šla do vedení. Hosté sice vyrovnali, ale domácí ihned odpověděli další brankou. Do kabin tak bítešští odcházeli s těsným vedením. „Byla škoda, že jsme náš tlak a šance v první polovině utkání nedokázali přetavit ve více branek,“ mrzelo trenéra Velké Bíteše Jana Dvořáka.

Po změně stran se totiž obraz hry radikálně změnil. Hostující mužstvo naplno dokazovalo svoji technickou převahu a domácí hráči dlouhé minuty jen běhali za balonem. Vyrovnání necelých dvacet minut před koncem tak bylo jen logickým vyústěním tlaku Jemnicka. „Po pauze Jemnicko ukázalo svoji sílu a my jsme se jen těžko prosazovali. Dělba bodů byla v každém případě zasloužená, na více jsme neměli. Nebudu však zastírat, že je to pro nás málo,“ konstatoval kouč Dvořák.

TOMÁŠ POHANKA