Nutno říci, že zaslouženě, protože záchranářský osud měla Nová Ves jasně ve svých rukách. Z posledních šesti utkání jí stačilo vydolovat pouhé dvě remízy. Zisk jednoho bodu však na záchranu nestačil. „Přitom doma jsme měli srovnatelné soupeře jako Čáslavice, Náměšt a Moravské Budějovice, s nimiž byla povinnost bodovat," kroutí hlavou předseda klubu František Šandera.

Po třech letech znovu sestupujete do I. A třídy. Přitom při formě Moravských Budějovic a Pacova stačilo k záchraně velmi málo bodů. V čem byl podle vás zakopaný pes?

Nezvládli jsme hlavně závěr soutěže. Všechno jsme měli ve svých rukou, kromě utkání v Pacově se nám závěr ale nepodařil. Přitom doma jsme měli srovnatelné soupeře jako Čáslavice, Náměšt a Moravské Budějovice, s nimiž byla povinnost bodovat.

Už minulá sezona, ve které jste skončili předposlední, napověděla o možných problémech.

Určitě. Opět jsme vstoupili do sezony s tradičně úzkým kádrem, což je první důvod sestupu. Druhá z příčin je zranění klíčových hráčů, jako jsou Havlík, Trojánek a Radek Novotný. No a třetí je naše koncovka. To už je zdejší letitý problém. Brankové příležitosti jsme si vytvářeli, ale lehkomyslně jsme je zahazovali, což nás nakonec stálo krajský přebor.

V červnu jste odehráli šest zápasů, z toho čtyři doma. Získali jste pouhý bod. Přitom k záchraně paradoxně stačilo ubránit alespoň dvě remízy. Nebyl problém hlavně v prostupné defenzivě?

To je krásné… (smích) Ale každý ví, že na jeden bod se hraje hrozně špatně. Hodně rozhodovaly individuální chyby. Například brankář Fuksa nezvládl zápas s Moravskými Budějovicemi, obráncům zase nevyšly jiné duely.

Celkově vaše jarní forma byla tristní. Osm získaných bodů se skóre 10:36 hovoří za vše.

Až na debakl v Jaroměřicích a domácí propadáky s Jemnickem a Starou Říší šlo většinou o vyrovnané zápasy. Ve spoustě utkání jsme prohráli se ctí jako nedávno v Humpolci. Bohužel rozhodovaly zápasy o šest bodů, které jsme i kvůli špatné produktivitě nezvládali.

Stále se prohrávalo, ale sestava zůstávala prakticky stejná. Nechtělo to sáhnout k nějakému radikálnějšímu řezu?

Při našem úzkém kádru a zranění několika kluků vlastně sáhnout nebylo kam. Vždyť do týmu letos přišel na hostování jen Řeháček a vrátil se Trojánek, který nám na podzim výrazně pomohl. Škoda, že jsme pro jaro neudrželi také Škachu, který si v útoku s Trojánkem počínal velmi dobře.

Bude u týmu i v příští sezoně pokračovat trenér Vítězslav Machatka?

Ještě je to čerstvé. V tomto týdnu (pravděpodobně ve čtvrtek, pozn. aut.) zasedne výbor, který bude řešit jak trenérskou otázku, tak případné posily.

Když jsme u těch posil na jaře jste hned devětkrát neskórovali, budete se poohlížet po fotbalistech do ofenzivy, nebo se zaměříte na prostupnou obranu?

Když budu mluvit za sebe, tak do útoku posílit potřebujeme. Leč útočníci jsou na trhu nedostatkovým zbožím. A i kdyby tady byli, ve finální fázi rozhodují peníze a my jsme chudý vesnický klub. Nikoho drahého si dovolit nemůžeme. V obraně bude záležet na rozhodnutí Havlíka, který zvažuje konec kariéry. Je zde i možnost prodloužit hostování Řeháčka, o všem bude jednat výbor.

Jaké ambice bude mít Nová Ves v příští sezoně?

Pochopitelně bychom rádi navázali na nedávnou minulost, kdy jsme se hned vrátili zpátky do přeboru. Nicméně tři roky jsme v I. A třídě nebyli, takže ukážou až naše výsledky, jak na tom ve skutečnosti budeme. Rovněž teprve uvidíme, jak silný kádr bude mít trenér k dispozici.