Letní příprava Nové Vsi vyšla. V českém poháru překvapivě vyřadila Bystřici a v jeho krajské obdobě nedala šanci Velké Bíteši. V soutěži však přišly jen remízy 1:1 v Třešti a doma s béčkem Třebíče.

„Více mě mrzí ten zápas v Třešti. Tam jsme měli spoustu šancí na to, abychom v klidu vyhráli. Naposledy s Třebíčí to byl remízový zápas," přiznal Starý.

V neděli pak na jeho svěřence čeká derby na půdě rezervy Vrchoviny. „Potřebujeme se chytnout a vyhrát. Za týden totiž jedeme opět ven; na půdu nováčka z Telče. Los nemáme vůbec jednoduchý," připustil asistent trenéra Nové Vsi.

Radostín vyhlíží lepší zítřky

V I. B třídě skupině B zatím lavíruje hned několik mužstev ze žďárského okresu. Béčko Velké Bíteše je zatím bez bodu a bez gólu. Nulu mají také rezerva Bystřice a Radostín nad Oslavou. U něj se podobné problémy po nevydařené letní přípravě daly očekávat. „Neustále nastupujeme nekompletní. Navíc ani tréninková docházka není ideální. Teď už by se měl snad vrátit stoper Kohout, ale i tak nebudeme v nejsilnějším složení," potvrdil kouč Vladimír Šíma.

Přesto si na nováčka z Nových Syrovic věří. „Viděl jsem je v prvním kole v Bíteši a zaujali mě především jejich mladí a rychlí útočníci. Hrají spíše na brejky, takže by jim naše menší hřiště nemuselo vyhovovat," věří Šíma.

Naopak spokojenost panuje po víkendu v Křoví. To v neděli deklasovalo 5:1 právě Radostín a velkou měrou k tomu přispěly nové posily obránce Jiří Beránek a rychlý záložník Erik Pollák, autor dvou branek.

„Oba přišli na hostování ze Sparty Brno, jaro strávili v Rájci-Jestřebí. Ihned prokázali, že budou platnými posilami, hlavně Pollák se uvedl skvěle," těšilo asistenta trenéra Křoví Jiřího Midrlu.