Naposledy se Nová Ves prosadila v Rantířově, kde po vyrovnaném průběhu zvítězila 3:2. V kombinaci s dalšími výsledky to znamenalo posun už na druhé místo tabulky!

„Začali jsme proměňovat naše šance. V Rantířově jsme ze tří příležitostí třikrát skórovali. Předtím jsme nehráli špatně, ale naše efektivita nebyla dobrá," vysvětlil Starý.

Na vedoucí rezervu Třebíče ztrácí Nová Ves šest bodů. V závěru podzimu hraje ze čtyř kol třikrát doma, takže by mohla ztrátu na lídra snížit. „Los máme docela dobrý, chtěli bychom se o to pokusit. Samozřejmě to záleží na výsledcích Třebíče, ale nechceme jí nic nechat zadarmo, aby na jaře ještě bylo o co hrát," usmívá se Josef Starý.

Další divoký výsledek si v I. B třídě skupině B připsalo béčko Bystřice nad Pernštejnem. Ta v divokém duelu prohrála 2:7 na hřišti předposledních Rapotic. „Rozhodla úvodní desetiminutovka druhé půle. Za stavu 2:5 jsme šli třikrát sami na branku, ani jednu šanci jsme však nevyužili. Naopak domácí do čeho kopli, to skončilo v síti," kroutil hlavou lodivod Bystřice Jiří Dejnožka.

Šanci na reparát dostanou jeho svěřenci v sobotu, kdy v souboji rezerv hostí béčko Velké Bíteše. Pokud nechtějí zabřednout do sestupových vod, měli by Bystřičtí bodovat naplno. „I proto věřím, že nastoupíme v nejsilnější možné sestavě. Vrátit by se měli marodi, tvůrce hry Zdeněk Sklenář a gólman Mrňous. Áčko hraje až v neděli, takže by mohla přijít nějaká posila i odtud," vypočítává Dejnožka.

Jeho svěřence však nečeká jednoduchá práce. Béčko Velké Bíteše se po pomalejším rozjezdu herně i výsledkově chytlo, o čemž svědčí i remíza s vedoucím Moravcem v minulém kole. „Bod je pro nás úspěchem, protože Moravec má opravdu hodně dobrý mančaft. V první půli nás několikrát zachránil gólman Michal Pelán, po změně stran jsme se do šancí dostali i my. Ale jak říkám, bod je dobrý," hodnotil duel s lídrem kormidelník béčka Bíteše Libor Švanda.

Bodovat pojede také do Bystřice nad Pernštejnem, o tom, v jakém složení, se rozhodne až na předzápasovém tréninku. „S trenérem áčka se domlouváme po pátečním tréninku. V tabulce pravdy jsme v minusu, proto musíme body někde venku získat. V závěru podzimu navíc jedeme hned třikrát ven. V Bystřici budu spokojen s každým bodovým ziskem," dodal kouč Libor Švanda.