„Složitá situace, máme málo hráčů. Bude chybět Pavel Starý, Josef Šandera a možná i David Čech, takže kompletní rozhodně nebudeme,“ říká před dnešním výkopem kouč Nové Vsi Miloš Myslivec.

O podobě sestavy zatím nemá jasno. Budeme muset vzít kluky z béčka. Zřejmě Martina Zdražila a mladého Jana Nečase. Právě oni by mohli mezeru zacelit, udivíme,“ dodává trenér.

Po domácí remíze se Stonařovem chce ztrátu dohnat. To znamená neprohrát. „Musíme vycházet ze zabezpečené obrany. Máme rychlý přechod do útoku, čehož chceme využít. Na druhou stranu si budeme muset dávat velký pozor. Rapotice mají zkušený tým a Matoušek je vepředu hodně nebezpečný,“ přemítá Myslivec.

Rapotice sice v minulém kole prohrály v Rantířově, ale stačily dát soupeři dva góly. „Přesně o tom mluvím, v koncovce problémy nemají, na to si musíme dát pozor,“ říká.

Rozhodovat podle něj mohou také standardní situace. Ty Nové Vsi zatím moc nejdou.

Slabina? Standardky

„Snažíme se je pilovat na tréninku. Hlavním důvodem je ale náš malý výškový průměr. Soupeři mají oproti nám výhodu,“ krčí rameny Myslivec.
Na to by mohl jeho tým doplatit. Bránění standardních situací totiž nepatří mezi silné stránky. „Popravdě řečeno se nám nedaří ani útočné. Chce to ještě čas. Pracujeme na tom,“ ujišťuje novovesský trenér.