Mešanovič v šesté minutě pronikl drze sokolovskou obranou, lob přes Bučka ale přeletěl i jeho branku. O tři minuty si jihlavský záložník akci zopakoval, vytvořil ve vápně hostů slušný zmatek a Jungr z něj vytěžil přesnou ránu k tyči a vedení.

Dobrý začátek ale Jihlavu trošku zabrzdil, naopak hosté začali vystrkovat růžky. A po svém druhém rohovém kopu udeřili. Velický s Vaculíkem jen přihlíželi nepovedené hlavičce Dvorníka, na kterou byl Blažek krátký – 1:1. Baník po brance přebral iniciativu, jihlavské z letargie nedostal ani Vaculíkův volej těsně vedle po půl hodině hry.

Pět minut před přestávkou domácím notně zatrnulo. Obert zahrál tragickou malou domů, Strnad obešel Blažka, jeho střelu ale vykopl Halama z brankové čáry. Následné zmatky před brankou Vysočiny vyprovokovaly domácí fandy k mohutnému pískotu.

Kvality hry domácích borců se nezlepšila ani po přestávce. Ve třiapadesáté minutě navíc mohli děkovat Blažkovi, který lapil nepovedený volej na penaltě zcela zapomenutého Strnada. Sokolovští se poté začali více soustředit na obranu a Jihlava získávala optickou převahu. Její útočné choutky ale brzdily časté nepřesnosti. Závěrečnou čtvrthodinku zahájili domácí sérií rohových kopů, při závarech ve vápně ale chyběl jihlavským hráčům větší důraz. Osm minut před koncem utkání mohl rozhodnout střídající Veselý. Tecl se proháčkoval celým vápnem, ale jeho centr u zadní tyče ze dvou kroků nasměroval jihlavský záložník vedle branky.

Pro Vysočinu mohlo být ještě hůře v poslední minutě. Vondráčkův volej pod břevno výborně vyrazil Blažek.

FC VYSOČINA – FK BANÍK SOKOLOV 1:1
Góly: 9. Jungr – 17. Dvorník. Rozhodčí: Ochotnický – Vysloužil, Páral. ŽK: Jungr – Vondráček, Vrtělka. Diváci: 2650. Poločas: 1:1.
Jihlava: Blažek – Obert, Halama, Tlustý, Gavrič – Vaculík, Jungr (80. Veselý), Velický (66. Karlík), Mešanovič (69. Kučera) – Sedláček, Tecl.
Sokolov: Buček – Blažek, Dvorník, Vondráček, Hanzlík – Benda (57. Hrošovský), Machek (79. Geňo), Metelka, Vrtělka, Dvořák (89. Krmenčík) – Strnad.