ŠTĚPÁNOV N. 1

Pokud nováček soutěže drží v polovině soutěže pomyslný bronz, nemůže být řeč o ničem jiném než o úspěchu. Ten je o to cennější, že hra Štěpánova již nestojí na ukrajinské „letce“, ale hlavně na vlastních odchovancích. O postupujícím do krajského přeboru je zřejmě jasno, ale o druhé místo by se celek z Bystřicka na jaře mohl porvat.

KŘOVÍ& 2

S vedoucí Náměští a Rapoticemi nejofenzivnější mužstvo soutěže. V Křoví se fotbalem baví a páté místo je odměnou za jejich práci. „Nebýt neustálých absencí, mohlo to být i lepší,“ dodává i tak spokojený předseda oddílu Rostislav Janšta.

ŽĎÁR B 3

Za tři je dobře. To platí i o žďárské rezervě. Sedmé místo je odpovídající tomu, že žďárští na podzim do rezervy zapracovávali mladé hráče z dorostu. Mužstvo sice postihlo několik herních výpadků, svůj standard si však podrželo. „Špice tabulky není daleko, a to je pro hráče jasná motivace do jara,“ říká k tomu trenér Pavel Kubiš.

HERÁLEC 3

Vzhledem k úzkému kádru nováček nesehrál špatný podzim. Desáté místo se sice leckomu může zdát jako málo, ale Herálečtí patří k nemnoha týmům soutěže, které chtějí hrát fotbal. I proto si v našem hodnocení vysloužili trojku. „Přes zimu musíme posílit především na postu stopera,“ ví o slabinách kádru kouč Jiří Skála.

V. MEZIŘÍČÍ B 4

Zklamání číslo jedna. Od svěřenců zkušeného trenéra Moravce se čekalo určitě více. Družstvo doplácí na mizérii domácích utkání, v nichž na podzim pouze jedinkrát zvítězilo. „Vše bude závislé na áčku. Určitě však platí, že soutěž musíme udržet,“ má jasno trenér Jiří Moravec.

BOHDALOV 5

Zklamání číslo dvě, i když… Ruku na srdce, po dalším letním oslabení kádru se nic jiného ani čekat nedalo. Trenéra Hospodku trápila nezkušenost a přístup jeho „školáků“. Bez kvalitního posílení budou v Bohdalově chodit napřesrok jen na I. B třídu. „Při pohledu na tabulku se k nám ale asi moc hráčů nepohrne,“ je si vědom svízelné situace lodivod Václav Hospodka.


TOMÁŠ POHANKA