V gólové smršti na vlastním trávníku pokračovala i rezerva Žďáru, která zdolala Rantířov 5:1. Příští týden zakončí půlsezonu předehrávka prvního jarního kola, pikantní derby se odehraje právě ve Žďáře, kam zavítá o tomto víkendu nulový Herálec, jenž v závěru nezvládl přestřelku o první místo v Želetavě. Divácké přízni se jistě bude těšit i bitva o Novoměstsko mezi Novou Vsí a Vrchovinou B.

V. MEZIŘÍČÍ B NOVÁ VES 4:1

Na umělé trávě se do první šance dostali domácí. Po přímém volném kopu Lišky Polák těsně minul. V 16. minutě Vítek rychle rozehrál standardku mezi obránce na Bradáče, který zaskočené hosty potrestal. Vyrovnání měl na kopačce Ondřejka po perfektní práci Josefa Šandery, osamocený útočník gólem trestuhodně pohrdl. Klid do domácích řad přinesla akce Cahy, po níž Vítek hlavou zavěsil. Před odchodem do kabin dobře zakombinoval Liška s Bradáčem, vytěžili z akce roh. Liškův centr do vápna se pak šťastně odrazil od ramena Štefky za záda Fuksy, 3:0.

Po přestávce se zrodila vážná situace po hodině hry. Za míčem za obranu sprintoval Ondřejka, toho fauloval ve vápně Kafka a sám postižený penaltu proměnil. Další útok hostí skončil po střele Nečase těsně vedle tyče. Nová Ves se nadechovala k náporu, Ondřejka vybídl Josefa Šanderu, který z penalty nepochopitelně přestřelil. Podobně v další gólovce dopadl i Nečas. Zmar hostů dovršil domácí Pokorný, jenž obešel Jiřího Bureše, ten ho fauloval a Liška z penalty uzavřel výsledek na 4:1. „Ze soupeře jsem měl velký strach, ale Nová Ves jen nakopávala dlouhé míče. Díky příchodu Dušana Smejkala, který náš tým nakopl, jsme nakonec zaslouženě vyhráli," uvedl domácí kouč Libor Smejkal mladší.

Góly: 16. Bradáč, 34. Vítek, 43. Štefka, 86. Liška (PK) 61. Ondřejka (PK). Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:2. Diváci: 20. Poločas: 3:0. V. Meziříčí B: Jícha Netolický, Štefka, D. Polák, Kafka Bradáč (63. Pokorný), Malec, Caha (77. Bouček), Vítek D. Smejkal (57. Beran), Liška (87. Večeřa). Nová Ves: Fuksa J. Bureš, Krejčí, Josef Šandera, Nečas Jakub Šandera, T. Novotný II (46. Jan Šandera), P. Šandera, Nejedlý (46. V. Bureš) P. Bureš, Ondřejka.

KŘOVÍ RAPOTICE 3:1

Už v 8. minutě se po rohovém kopu Kováče trefil Martin Němec. Hned v 10. minutě putoval míč po ose Martin Němec, Kalina a Bonisch až do prázdné branky, když ho poslední jmenovaný uklízel z metru do sítě. Poté převzaly taktovku Rapotice, měly 20 minut převahu, ale k vážnějšímu ohrožení Sáry se nedostaly. Nejhezčí akce zápasu přišla ve 42. minutě, kdy Kalina vysunul Ondřeje Bartoška, který vnikl do šestnáctky, obešel stopera a podél bezmocného brankáře korunoval svůj nováčkovský výkon gólem na 3:0. „Ondra k nám před utkání přišel z Velké Bíteše a svým výkonem mě příjemně překvapil," chválil novou akvizici kouč Rostislav Janšta. Ve druhém poločase se už hrálo hlavně podle rapotických not. Domácí se hlavně bránili a spoléhali na brejky. Největší šanci měl po jednom z nich Šustáček, který trefil břevno. V závěru hosté zkorigovali střídajícím Karlem Kovaříkem na 3:1.

Góly: 8. M. Němec, 10. Bonisch, 42. O. Bartošek 89. K. Kovařík. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Křoví: Sára Hamřík, Šustáček, P. Bartošek, Knotek Kováč (70. Roštínský), Bonisch, Kalvoda (85. Maloň), O. Bartošek (79. Kvasnica) M. Němec (65. Mencler), Kalina.

ŽĎÁR B RANTÍŘOV 5:1

Žďár hned od úvodu rozjel svůj orchestr podle ofenzivních not. Dvě příležitosti sice na začátku neproměnil, za což ho mohli hosté v 10. minutě ze standardky potrestat, ale míč otřeli jen o vnější tyč. Ve 14. minutě zahrával Jun roh a Machatka stál na zadní tyči ve správný čas. Sotva se domácí doradovali, utekli do brejku, gólman Hájek vyrazil střelu před sebe a Otoupalík bombou zvýšil na 2:0. Rantířov nesložil zbraně a ve 22. minutě snížil Bartejsem. Gól ani nepříznivý výsledek však hostující hru na brejky nezměnil. V šatně si Žďárští mohli drbat hlavy, protože další čtyři příležitosti zahodili.

Po příchodu z kabin však dvacet minut pálili ostrými. Russ uvolnil Juna a ten zvýšil na 3:1. Po kombinaci na levém křídle a kombinace před vápnem mířil do černého Němec a bůra završila spolupráce Russe s Machatkou, jenž skóroval do odkryté branky. „Vyhráli jsme zaslouženě. Jen těch gólů mohlo být z naší strany víc," usmál se domácí kouč, jehož borci spálili velký počet šancí.

Góly: 14. a 67. Machatka, 16. Otoupalík 51. Jun, 60. Němec 22. Bartejs. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Žďár B: Hajný Štursa, Toufar, Machatka, Růžička (84. Landsman) Kotík (72. Jelínek), Němec (78. Řeháček), Otoupalík, Jun Russ, Miklík (60. Jurnečka).

STONAŘOV ŠTĚPÁNOV 2:1

Hosté otevřeli skóre už po deseti minutách hry, kdy domácí ztratili míč ve středu hřiště a po rychlé akci Kutnyk prostřelil Krupicu. Pak přišly gólové šance Stonařova, ale domácí měli problém trefit se mezi tři tyče. Škrdla a Sobotka pálili těsně vedle, Nikrmajer pro změnu nad, a Příhoda nedokázal proměnit ani samostatný únik. Domácí mohli po půl hodině hry děkovat Krupicovi, který vychytal Kutnyka. V závěru první půlky měl ještě dvě šance Příhoda, ale znovu je promarnil.

Po změně stran se hrálo na jednu branku, domácí změnili rozestavení a vytvořili si tlak, ze kterého pramenil i obrat. Příhoda nejprve parádně zahraným přímým kopem vyrovnal a tři minuty nato ho Sobotka vyslal do sóla, které zakončil chytrým lobem.

Góly: 74. a 77. Příhoda 10. Kutnyk. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas 0:1. Štěpánov: Hlavoněk Císař, Buček (75. Jan Veselský), Plíhal, Jakub Veselský Sedláček, Kovalchuk, Neudecker, Haraptso Kutnyk, Šikula.

TŘEBÍČ B VRCHOVINA B 1:1

Kdo nestihl začátek, o nic nepřišel. Skóre se měnilo až ve 23. minutě, kdy hosté předvedli pohlednou kombinaci, kterou gólově zakončil střelou uvnitř pokutového území Marshall. Domácí mohli vyrovnat až před pauzou, ale Válkův centr zleva nezakončil podle představ Růžička. Jeho střelu na zadní tyč, vytěsnil brankář Michálek.

Třebíčské juniorce se podařilo srovnat až po změně stran, kdy si obránci srazili Růžičkův pokus do sítě. Fotbalisté HFK chtěli zápas otočit, ale jejich možnosti zůstaly nevyužity jako Válkův dloubák, který reflexivně vyrazil Michálek. Hostitelé následný tlak nezužitkovali, zatímco Vrchovina se zaměřovala na brejky a po jednom z nich o metr minul Krubovu branku Petr Sodomka.

Góly: 51. vlastní 23. Marshall. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Vrchovina B: Michálek Mrkos, Horňas, Polnický, Follprecht Petr Sodomka, Laštovička (67. Daniel), Vašíček, Blažíček Marshall (83. Fagula), Buřval (52. Trojánek).

ŽELETAVA HERÁLEC ZR 5:3

Hosté byli v prvním poločase lepší a už ve 4. minutě zahrozili hlavičkou, která směřovala nad. Šance se střídaly na obou stranách, až ve 43. minutě nikým nehlídaný Bureš pohodlně hlavičkou poslal tým ze Žďárska do vedení.

Ve 47. minutě našel Malík přesnou přihrávkou Michala Vrbku a ten z hranice malého vápna vyrovnal přesnou střelou k tyči. V 57. minutě Herálec podnikl průnik po pravé straně a Okurka přetavil akci ve druhý gól. V 66. minutě se situace opakovala, tentokrát skóroval Boháč. Želetava však neházela flintu do žita. Hned po rozehrání Vranka uvolnil Daniela a ten přesnou střelou snížil na 2:3. V 77. minutě pronikl Simandl obranou jako nůž máslem a bylo srovnáno. V 83. minutě Čurda přesně přihrál Simandlovi a ten druhým gólem otočil zápas. V nastaveném čase ještě upravil po samostatném úniku na konečných 5:3 Michal Vrbka.

Góly: 47. a 90.+2. Michal Vrbka, 67. Daniel, 77. a 83. Simandl 43. Bureš, 57. Okurka, 66. Boháč. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 4:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Herálec ZR: Jeníček Uchytil, Cestr, Škorpík (83. Ptaszek), Bureš (52. Suchý) Hamák, Koudelka, Šusták, Najman Boháč, Okurka.