V dohrávaném utkání 10. kola východní skupiny I. A třídy měli fotbalisté Herálce ideální příležitost k tomu, aby druhé rezervě Žďáru před jarními odvetami odskočili už na pětibodový rozdíl. V domácím utkání s letos nevýrazným Budišovem byli jasným favoritem. Jenže všechno dopadlo jinak, ze zisku tří bodů se po hubené výhře radoval celek z Třebíčska.

„Budišov byl určitě nejkvalitnějším soupeřem, se kterým jsme letos hráli. Docela se proto divím, že jsou v tabulce tak dole. Ale znovu se potvrdilo, že na ně neumíme, dosud jsme je snad nikdy neporazili, navíc jsme tentokrát podali náš nejhorší podzimní výkon. Přitom terén byl docela solidní, dalo se na něm kombinovat. Pouze nepříjemný a silný vítr v první půli pomáhal hostům, po změně stran nám,“ řekl k utkání trenér Herálce Bohuslav Bureš, pro nějž to byla derniéra na lavičce mužstva z obce pod Žákovou horou.

„I proto mě ta prohra mrzí o to více. Navíc jsme mohli navýšit náš náskok na čele tabulky. Mého nástupce bude řešit klubový výbor, nějaká jména padají, ale zatím nevím. Nyní se chci více věnovat rodině a vnoučatům,“ dodal Bureš.

S naprosto odlišnými pocity než v Herálci, zakončili podzimní část hráči Nedvědice. Ti v sobotním dohrávaném utkání 13. kola I. B třídy – skupiny B zajížděli do Starče, odkud si přivezli všechny tři body.

„Určitě zavládla spokojenost, zvláště když šlo o závěrečný zápas první poloviny sezony. Musím ale přiznat, že v sobotu o naší výhře rozhodlo spíše štěstí, které bylo na naší straně. Jinak to totiž byl herně vyrovnaný zápas, Stařeč si však pořádnou příležitost nevypracovala. Vsadili jsme na defenzivu, moc ke koukání to asi nebylo, s tím jsme tam ale jeli, jakkoliv urvat body. Brzy jsme vedli a nikam nespěchali, domácí hráči pak byli celý zápas podráždění,“ všiml si hrající kouč a kapitán Nedvědice Michal Havlíček.

Po hodně rozpačitém rozjezdu ročníku nakonec klubu SK Pernštejn patří v podzimní tabulce osmé místo. Vzhledem k problémům, s nimiž se musel celek z Bystřicka potýkat, to není špatný výsledek. „Na to, jak se na podzim soutěž z našeho pohledu vyvíjela, je šestnáct bodů ještě solidním výsledkem. Je to určitý základ do jara, převládá spíše spokojenost, ale musíme se v zimě dobře připravit,“ dodal hrající kouč Nedvědice.

Definitivní tečku za krajským podzimem obstarají hráči juniorky Vrchoviny. Ti se na svatomartinskou sobotu na stadionu v Novém Městě od 14.00 utkají v dohrávce 13. kola s nováčkem z Černíče. V případě plného bodového zisku se ovečky zkušeného trenéra Karla Havlíka v tabulce posunou z osmého na páté místo.

DESÍTKA POD PŘEBOREM

MUŽ KOLA – Martin Vašíček (Nedvědice). Ofenzivní hráč SK Pernštejn vstřelil vítězný gól svého celku při sobotní výhře ve Starči 2:1.

SMOLAŘ KOLA – Jiří Skála (Herálec). Záložník Herálce měl za stavu 0:0 utkání s Budišovem velkou příležitost, ale gólmana hostů překonat nedokázal.

UDÁLOST KOLA – Prohra Herálce. Již jistý vítěz podzimní půlsezony letošního ročníku I. A třídy – skupiny B mohl v dohrávce navýšit svůj náskok na čele tabulky. Jenže místo toho přišla nečekaná domácí porážka s Budišovem.