„Ono nás nečeká nic jednoduchého. Když jsem se díval na divizní soupisky, tak mi přišlo, že se všichni zbláznili. Konkurenti posilují o sto šest. Ze Slovácka, z Olomouce. Podle mého názoru bude nadcházející ročník o dost kvalitnější. Třeba náš první soupeř, Mohelnice, porazila rezervu Sigmy Olomouc 2:0,“ upozorňuje Nedvěd.

Jeho tým nedoznal příliš velkých změn. Podařilo se prodloužit hostování jak Pavlu Smetanovi, tak Martinu Horákovi. Navíc přišli dorostenci Jan Mašek a Michal Pátek. Zejména Mašek si ve středu zálohy říká hodně nahlas o základní sestavu. „Je to trend, kterým bychom se chtěli ubírat,“ přikyvuje žďárský kouč.

Obrovský přetlak nyní vznikl v útoku. Hned dva typičtí koncoví hráči v přípravě nastupovali v záložní řadě. Posuďte sami – kanonýr Vojtěch Zedníček na levém okraji zálohy není obvyklý jev. „Moc se mu tam nelíbí,“ uculuje se Nedvěd a dodává: „Ale třeba proti Pardubicím zahrál výborný zápas. Tím ale neříkám, že bude v záloze nastupovat i v sezoně. Byla to příprava, ve které se prostě zkouší různé věci.“

Defenziva neděsí

Ofenzivní síla se v přípravě skutečně potvrdila. Jenže tým také často inkasoval. A to nebývalo zvykem.

„Musíme vycházet z toho, za jakých okolností jsme inkasovali. Vždycky to bylo zhruba po šedesáté minutě, když už jsme sestavu prostřídali,“ zůstává v klidu Nedvěd.

Ten i přes různé spekulace a také svoje vyjádření v nedávném rozhovoru o svém odchodu do ústraní v trenérské práci a předsedování klubu zatím pokračuje.

„Nepodařilo se nám sehnat náhradu a můj kolega Libor Štourač by sám nepokračoval. Proto zatím zůstávám. Co se týče funkce předsedy, tak valná hromada je až na podzim,“ vysvětlil Nedvěd. Ten v oficiální soupisce figuruje pouze jako asistent. „Jde o to, že ani jeden nemáme A-licenci. Libor už ji studuje, a tak dostal výjimku. Bylo by zbytečné žádat o další pro mě,“ dodal Nedvěd.