Na jednání byli vedle rozhodčího Nevídala, který utkání v 78. minutě pro urážky ze strany Dolní Rožínky ukončil, přizváni také zástupci obou klubů. „STK rozhodla o sehrání nového zápasu, který se v Bohdalově uskuteční tuto sobotu od 13.00. Po vyslechnutí všech zainteresovaných dospěla komise k tomu, že k pochybení došlo ze všech tří stran. Jak u domácí pořadatelské služby, hostující lavičky, tak i ze strany rozhodčího, potažmo tedy svazu. Rozhodně to tedy nebyla vina pouze Dolní Rožínky, to bych rád zdůraznil. Jsem rád, že k tomu oba oddíly přistoupily velice vstřícně a s výsledkem se ztotožnily. Nové utkání odřídí kompletní trojice delegovaných rozhodčích," oznámil výsledek jednání předseda OFS Žďár nad Sázavou Jaroslav Beneš.

Pro Bohdalov představuje sehrání náhradního zápasu menší problém. Hřiště totiž po posledním zápase „zazimoval" a nyní se na něm sehraje ještě jedno utkání. „S výsledkem jednání příliš spokojeni nejsme, protože jsme hřiště pohnojili a připravili na zimní odpočinek. Hlavně se ale domnívám, že jsme nic nezavinili, proto se cítíme tímto rozhodnutím trochu poškozeni. Nelíbí se mi to, ale nic už s tím nenaděláme. V každém případě ale do opakovaného zápasu nasadíme to nejsilnější, co budeme mít k dispozici, včetně posil z áčka," říká otevřeně funkcionář Bohdalova Alois Matějíček.

S tím v Dolní Rožínce, která hraje o postup do okresního přeboru, tak trochu počítají. „Probírali jsme to, takže jsme i na toto připraveni. V konečném důsledku na tom můžeme bodově tratit, ale takový už je sport. Pokud jde o konečný rezultát jednání, myslím si, že v rámci možností to asi ani jinak dopadnout nemohlo. Nic vstřícnějšího ke všem třem stranám si neumím představit. Považuji to za rozumný kompromis celé situace. Samozřejmě by každý mohl hledat chyby, ale to bychom se k nějakému výsledku sotva dobrali. V rámci možností jsme tedy s opakováním utkání spokojeni," sdělil předseda oddílu v Dolní Rožínce Pavel Bartůněk.