O patro níž měli těžkou úlohu fotbalisté Křoví. Na poslední tým tabulky čekal výjezd na půdu vedoucích Dukovan a skončilo to podle očekávání, domácí zvítězili 6:1. Nezaváhal ani druhý tým tabulky, Náměšť. Ta si poradila výsledkem 3:1 s rezervou Velké Bíteše. Celé 18. kolo vůbec přálo domácím celkům, které v něm neztratily ani bod.

Rozhodne se v květnu

Výhry favoritů nepotěšily třetí Moravec. Ten na jaře také ještě neztratil ani bod, naposledy zdolal 4:2 Hartvíkovice. „Zasloužená výhra, v první půli jsme si vytvořili náskok, který jsme na těžkém terénu kontrolovali,“ sdělil trenér Moravce Lukáš Broža.

Vypadá to, že o postupu se rozhodne v polovině května, kdy Moravec přivítá Náměšť a týden poté zajíždí do Dukovan. „Ještě předtím nás ale čeká derby v Radešínce a zápas ve Velkém Beranově. V těchto čtyřech zápasech se rozhodne. Zatím nám to ale herně i výsledkově šlape, snad nám to vydrží i dál,“ přeje si kormidelník Moravce.

Nepochopitelný zářez

Na půdě nováčka z Velkého Beranova opravdu nečeká na třetí tým tabulky nic jednoduchého. Naposledy se o tom přesvědčila Nedvědice, která se z Jihlavska vrátila s prohrou 1:3.

„Nepřehrál nás soupeř, ale hlavní sudí Dvořák ve spolupráci s asistentem Pojezným. Posledních deset let jsem působil v Rakousku, proto jsem s tím, jak to tu chodí, neměl takovou zkušenost, ale tohle mě opravdu šokovalo. První gól z jasného ofsajdu, tendenční styl řízení, žluté karty pro naše hráče za každý zákrok a nakonec penalta za faul dva metry před vápnem,“ vysvětloval kouč Nedvědice Radek Šikola, který je rozhodnutý podat protest a jít před disciplinární komisi.

„Musím se ptát. Jak dlouho si tohle necháme líbit? Všichni bychom se nad tím měli zamyslet, protože takhle to dál nejde. Jakýpak mohou takoví rozhodčí dávat příklad mládeži? Přitom jak Beranovu, tak i nám vůbec o nic nejde, jsme v klidném středu tabulky,“ kroutil hlavou Šikola.

Šikula byl hnacím motorem

Naproti tomu velká spokojenost musí panovat ve Štěpánově. Po úvodní jarní prohře v Rapoticích totiž přišlo vydřené vítězství nad Měřínem a od té chvíle to Železářům šlape. Po Třebelovicích dostaly čtyřgólový výprask i Kněžice.

„V prvním poločase to herně nebylo ono, ale dostali jsme se do vedení. Ve druhé půli přišel na hřiště střídající Šikula, který výrazně rozhýbal naši hru,“ usmíval se po výhře 4:0 kouč Železářů Ivo Jílek, který věří, že to nejhorší už mají jeho ovečky za sebou.

„Spadl mi velký kámen ze srdce, podařilo se nám to, co jsme chtěli. Nyní jedeme do Křoví a chceme bodovat i tam. Věřím, že body budeme získávat i v dalších zápasech a budeme hrát v klidném středu tabulky a ne se plácat někde v sestupových vodách. Mančaft na to svojí kvalitou rozhodně má,“ tvrdí Ivo Jílek.