„V poli sice měla Náměšť převahu, přehrávali nás, ale my jsme je trestali z brejků. Předvedli jsme však také několik pěkných kombinacích, měli jsme určitě více šancí než domácí. Ti byli z vývoje utkání hodně zaskočeni, ale sami uznali to, že jsme si tři body zasloužili. K záchraně nám tak chybí už jen krůček, stačí nám uhrát jediný bod, ideálně už za týden doma s Moravskými Budějovicemi,“ pochvaloval si kouč Moravce Lukáš Broža, který ocenil výkon Petra Juračky, autora hattricku.

„Na kraji zálohy mu to konečně vyšlo. Dostal se do čtyř šancí a z nich dal tři branky, to se mu předtím nedařilo, tentokrát byl ale neuvěřitelně produktivní.“

Výhra Moravce určitě nejvíce potěšila rezervu Žďáru. Ta sice padla při derby v Herálci 0:1, přesto si to v posledním kole v Náměšti může rozdat o celkový triumf v soutěži.

Perný boj až do konce

O patro níž, v I. B třídě – skupině B doma získali tři záchranářské body fotbalisté Nedvědice, kteří zdolali poslední Rokytnici 6:3 až díky zlepšení a čtyřem vstřeleným brankám ve druhé půli.

„Prohrát s Rokytnicí, to by byl velký problém, hosté ale po pauze fyzicky odešli. Oproti podzimu máme v kádru šest dorostenců, nemůžeme po nich chtít, aby rozhodovali zápasy. Přece jenom už jde o krajskou soutěž, chybí nám několik hráčů, lepíme to, jak se dá. Budeme se snažit vyhrát zbývající zápasy v Bohdalově a se Starčí a uvidíme, na co to bude stačit,“ sdělil kapitán Nedvědice Michal Havlíček, autor jedné branky.

Z vítězství se v sobotu radoval také Štěpánov, béčko Polné však zdolal těsně 4:3 až díky proměněnému pokutovému kopu z poslední minuty zápasu.

„Hra byla oboustranně vyrovnaná, hrálo se ve vysokém tempu, my jsme dobře věděli, že prostě musíme vyhrát. I proto to byl od nás nátlakový fotbal, na konci jsme ale měli štěstí. Šance na záchranu stále žije, budeme dělat maximum pro to, abychom I. B třídu ve Štěpánově udrželi,“ vysvětlil kormidelník Železářů Jiří Lukášek.

FOTBALOVÁ DESÍTKA POD PŘEBOREM

BOREC KOLA – Petr Juračka (Moravec). Krajní záložník nováčka I. A třídy – skupiny B v sobotu na hřišti vedoucí Náměště nad Oslavou doslova zářil. Už v první půli stihl čistý hattrick, kterým v podstatě sám zařídil senzační výhru Moravce 4:0!
SMOLAŘ KOLA – Ivo Plhal (Radešínská Svratka). Kanonýr Radešínky měl v nedělním utkání proti béčku Velké Bíteše na noze hattrick. V první půli však možnost pokutového kopu neproměnil, na výhře 3:0 se tak podílel „pouze“ dvěma góly.
UDÁLOST KOLA – Bohdalov má jistotu. Nováček letošního ročníku I. B třídy – skupiny B v neděli vyválčil remízu 1:1 proti Lukám nad Jihlavou, která mu dala jistotu záchrany v nejnižší krajské soutěži také pro nadcházející sezonu.