Po víkendových zápasech však může být všechno jinak. Křoví v neděli od 16.30 hostí v souboji, který může rozluštit postupovou tajenku, právě Stonařov.

„Pro nás je to velmi důležité utkání, které chceme za každou cenu vyhrát,“ říká odhodlaně trenér Křoví Rostislav Janšta. Jeho svěřenci měli soutěž výborně rozehranou, ale dvě domácí zaváhání je stálo lepší umístění. „Zkomplikovali jsme si situaci sami. Prohráli jsme dvakrát za sebou doma s Vrchovinou B a Bedřichovem. Zvláště s Vrchovinou jsme měli vyhrát, ale neproměnili jsme spoustu šancí a navíc měli kopec smůly,“ mrzí kouče.

Ten však jedním dechem vrchovinskou juniorku chválí. „Hodně mě překvapili, mají mladý tým a hrají opravdu dobře, postup by si zasloužili víc než my,“ přiznává.

Pozorní fanoušci s dobrou pamětí si určitě vzpomenou na poslední měření sil Křoví a Stonařova, které skončilo ostudou. „Rozhodčí proti nám nařídil nesmyslnou penaltu a navíc nám vyloučil tři hráče,“ vzpomíná Janšta. Ten si jinak úroveň arbitrů v I. B třídě pochvaluje. „Z tohoto pohledu si nemáme nač stěžovat. Rozhodčí pískají výborně, navíc jsem se nesetkal ani s žádnými snahami o ovlivňování výsledků a podobně,“ těší Janštu.

Křoví nastoupí k nejdůležitějšímu utkání sezony v kompletním složení. Otazník visí pouze nad startem exligisty Marcela Cupáka. „Poslední zápasy neodehrál kvůli bolesti v zádech, jeho start je nejistý,“ uzavřel trenér.

To další zástupce Žďárska v I. B třídě Měřín má úplně jiné starosti. Dvě kola před koncem nemá stále jistotu, že si tuto soutěž zahraje i v příští sezoně.

„Situaci nám zkomplikoval divizní Ždírec, kvůli kterému bude z I. B třídy skupiny A a B sestupovat celkem pět týmů,“ vysvětluje měřínský trenér Karel Pospíchal. Jeho mužstvo musí jít do víkendového duelu s Bedřichovem naplno.

„Musíme hlavně začít proměňovat šance, to je problém, se kterým se potýkáme celou sezonu,“ prozrazuje recept na soupeře trenér. Toho může těšit, že se po jednozápasovém trestu vrací do sestavy tvůrce hry Kolda. „Nastoupíme tedy v nejsilnějším možném složení,“ uzavřel kouč.