Nezaváhal vedoucí trojlístek přeboru. První Křižanov zvítězil 2:0 ve Věchnově a napravil si reputaci po minulém debaklu od Bobrové. Nedvědice v derby přemohla Vír 3:2 a Bohdalov si poradil se Svratkou.

Zajímavý zápas celků ze špičky tabulky se odehrál v Rozsochách. Domácí tým v něm přivítal Bory a konečná remíza 1:1 zřejmě nejvíce potěšila právě vedoucí trojici týmů, která díky ní svým konkurentům bodově odskočily.

„Byl to vyrovnaný zápas, takže konečná remíza je spravedlivá. Gólové šance se střídaly na obou stranách, důležité bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět na vedoucí gól domácích,“ řekl vedoucí mužstva Borů Vladimír Hlaváč.

Po dobrém vstupu do jara Bory v posledních týdnech výsledkově pokulhávají. Remíza v Rozsochách přišla po debaklu v Hamrech a překvapivé domácí prohře s béčkem Nové Vsi. „Hlavně prohra s Novou Vsí nás hodně mrzí. Do 17. minuty jsme měli vést 5:0, jenže jsme naše šance zahazovali. Jak už to bývá, hosté z ojedinělé akce vstřelili jediný gól zápasu,“ litoval funkcionář Borů.

Vedoucí Křižanov tak aktuálně čtvrtým Borům odskočil již na pět bodů. „Naším cílem je umístění v první trojce, ale bude to hodně těžké. Důležité bude to, jak budeme v dalších utkáních schopni proměňovat naše šance,“ dodal Hlaváč.

O. BÍTÝŠKA – NOVÁ VES B 3:2

Góly: 30. Vařílek, 70. Mucha, 90. Liška – 47. Košík, 83. P. Bureš. Rozhodčí: Bula. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. O. Bítýška: Hršel – Trojan, Karmazín, Malý, Navrátil – Mucha, O. Zeman, Jelínek, Broža (87. Habán) – Liška, Vařílek (90. Mencler). Nová Ves B: Čížek – Nejedlý, Šandera, Klement, J. Nečas – P. Bureš, V. Bureš, Kubík, T. Nečas (82. Komínek) – Košík, Jůda (79. Babjačok).

BOBROVÁ – D. ROŽÍNKA 1:1

Góly: 82. Dvořák – 63. Vašíček. Rozhodčí: Nahodil. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Bobrová: Uhlíř – Stupka, L. Křepela, Roháček, Dvořák – Mašek, Hrbek (79. Kratochvíl), Hájek, V. Křepela – Svoboda, Janda (59. Podborský). D. Rožínka: Brambora – Bartoněk, Baláž, Čermák, Vašíček – Hofman, Chocholáč, Vondruška (76. Kliment), Kopecký – Lukš, Večeřa.

ROZSOCHY – BORY 1:1

Góly: 56. Kučera – 59. Ochrana. Rozhodčí: Dítě. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Rozsochy: Juračka – J. Zítka, Gál, Šibor, Ambrož – Smolka (79. Nebola), Šťastný (54. Pazdera), Kalvoda, T. Zítka – Bureš, Kučera. Bory: Pokorný – Jan Netolický, Špaček, Dvořák, Vaculík (79. Hladík) – Ochrana, Vávra, Chalupa, Brodský (76. Josef Netolický) – Novotný, Beneš.

VĚCHNOV – KŘIŽANOV 0:2

Góly: 8. Trnka, 87. Stupka. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Věchnov: Starý – Jelínek, Bílek, Jedlička, Pivko – Malý, Kučera (25. Fryšonc), Sedlák, Kroupa – Soudek, Ostrýž. Křižanov: Bajer – Novotný, Invald, Burian, Milota – Mužátko (90. Klobása), Štěpánek (72. Navrátil), Petr (81. Stupka), Nobicht – Kaštan, Trnka.

BOHDALOV – SVRATKA 2:0

Góly: 24. Šimek, 90. A. Neuman. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:5. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Bohdalov: Mundok – Chalupa, Novotný, Chytal, Klimeš – A. Neuman, P. Neuman (88. Pokorný), Šimek (77. Hanych), Jaroš – Koukal, Wasserbauer. Svratka: Sáblík – Gregor, Matouš, Boguaj, Jambor – Makovský, T. Ondra, Řádek (46. J. Mayer), M. Moučka – M. Ondra (71. D. Mayer), Pech.

NEDVĚDICE – VÍR 3:2

Góly: 29. Havlíček, 49. Doušek, 53. Prudký – 19. Rejda, 43. Rychlý. Rozhodčí: Šoustar. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Nedvědice: Tužinský – Mareš, Hovorka, Prudký (87. Veselský), Doušek – Štefka, Jaroš (75. Škutchan), Havlíček, V. Šikula – Bracek, Krejčí. Vír: J. Preisler – Rejda, Řehoř (66. Škrabal), Viktorin, Kadlec (79. Havel) – Lahodný, Smolík, V. Skoumal, Piskač – Šenkýř, Rychlý.

HAMRY – POČÍTKY 3:0

Góly: 16. Novotný (PK), 23. Zábranský, 42. Suský. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 1:4: Diváci: 120. Poločas: 3:0. Hamry: Pinkava – Šabart, Suský, Uhlíř, Zedníček – Dvořák (70. Miklík), Novotný, Sojma (60. Zeman), Vašek – Havlík, Zábranský. Počítky: Šobej – O. Toman, Řeháček, Kment, F. Toman – Sláma, Odehnal (46. Straka), Schneider (80. Klement), A. Svoboda – P. Němec (61. Hájek), Halámka (85. Benc).