STARÁ ŘÍŠE - PACOV 2:0

Pacovský gólman Basík byl od prvních minut v permanenci. Nejdříve zneškodnil hlavičku Rychteckého, pak vychytal ve vyložené šanci dvakrát Merhauta a Procházkův projektil vytěsnil nad břevno.

„Začátek byl dobrý, ale mělo být 2:0 a mohl být klid,“ tvrdí trenér Staré Říše Luděk Kovačík. „Chtěli jsme hrát zezadu, ale začali jsme až moc pasivně,“ zlobil se pacovský protějšek Jozef Lehotský.

Jeho tým bránil nulu až do 27. minuty, než si Rygl naběhl na pas do vápna, byl faulován a Tichánek z pokutového kopu otevřel skóre. Hosty po chvíli opařila další přímočará akce domácích. Hekerle skvěle přečetl hru, našel nabíhajícího Rychteckého a ten prostřelil bezmocného Basíka.

Pacov o sobě dal vědět až v závěru. Gavrecký ale pálil jen do břevna. „Škoda, ten gól mohl vývoj zápasu změnit,“ smutní kouč hostů.

Hosté v úvodu druhé půlky dvakrát zahrozili, ale kapitán Praveček v závaru před Neumanem ani jednou branku netrefil. V 52. minutě se „zablýskalo“ pro Pacov na lepší časy - po druhé žluté uviděl červenou Štěpnička. „Ale podle mě nám tento moment paradoxně uškodil, protože domácí se ještě více zatáhli a my se přes tu zhuštěnou obranu už nedokázali prosadit,“ komentuje Jozef Letotský.

A měl pravdu. Obranný blok domácích byl takřka neprůchodný, a když už mířil balon do vápna, Neuman byl ve vzduchu bezchybný. A tak se více šancí rodilo na druhé straně. Jenže Rygl, Merhaut i Tichánek ve vyložených šancích vyhořeli.

„Kluci zaslouží absolutorium. I když měli hosté ve druhé půlce převahu, tak jsme je do žádné šance nepustili, a klidně jsme mohli přidat ještě nějaký gól,“ dodává Kovačík.

Góly: 27. Tichánek (PK), 32. Rychtecký. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (53. Štěpnička). Diváci: 120. Poločas 2:0. Stará Říše: Neuman - Brnický, Hekerle, Tichánek - Štěpnička, Merhaut, Pazderník (82. Hradil), Procházka, Kratochvíl (68. Kouba) - Rygl, Rychtecký (88. Žák). Pacov: Basík - Vejsada, Praveček, Kerouš, Přibyl - Váňa, Maršík (36. Kubů), Hrobský, J. Vlach, Šlechta (40. Kokeš) - Gavrecký. Nejlepší hráči: Hekerle, Merhaut, Neuman.