Ještě lépe dopadl Měřín B, který Radešínskou Svratku do III. třídy doprovodil. Ten celou soutěž po podzimu dokonce vede. Mezi úspěšné nováčky se na druhé místo vklínila Velká Bíteš B. Záchranářské práce naopak čekají poslední Rozsochy B, které vybojovaly pouhých osm bodů. V Měříně jsou z úspěchů rezervy trochu překvapení. „Určitě jsme nečekali, že budeme po podzimu na prvním místě,“ přiznává trenér Měřína B Vojtěch Horák.

Ten si vysvětluje dosavadní dobrou formu svých svěřenců stabilizací kádru, který byl vhodně doplněn zkušenými hráči z A-týmu. „Z áčka k nám přišli Tomáš Uchytil, Čestmír Vrzáček a František Hlaváč, kteří tým zkvalitnili a svými zkušenostmi hodně pomáhají spoluhráčům,“ vysvětlil Horák.

Zatímco áčko Měřína kleslo na samé dno I. B třídy, rezervě se daří. Proto Horák v zimní přípravě očekává, že některé hráče ztratí. „Myslím, že v zimě se to v Měříně protočí, někteří hráči, kterým se daří v béčku, budou povoláni do prvního týmu,“ řekl trenér. Výrazného oslabení svého mužstva se však nebojí. „Nemyslím si, že bychom na jaře měli být slabší. I když na postup nemyslíme, chtěli bychom se i nadále pohybovat na předních místech tabulky,“ uzavřel Horák.

Nejlepší období béčka

Velká Bíteš B odehrála nejlepší podzim během svého působení ve III. třídě a po několika sezonách, kdy ji těsně unikl postup do okresního přeboru, má zatím výbornou výchozí pozici. „Máme to dobře rozehrané, zlepšila se tréninková docházka a to se projevilo na našich výsledcích,“ řekl Milan Dufek, jeden ze zkušených hráčů bítýšské rezervy.

Dobré výsledky béčka úzce souvisí s prvním týmem Bíteše. „Áčku se daří, jejich hráči jsou zdraví, nemusí si tedy brát hráče z béčka, to je taky jeden z důvodů vydařeného podzimu,“ vysvětlil Dufek.

V Radešínské Svratce zavládla po konci podzimu spokojenost. Svěřenci trenéra Arnošta Slámy jsou třetí, jen o skóre za druhou Bíteší. Podařilo se dobře doplnit zkušené hráče o mladíky, kteří přišli z dorostu. „Ke zkušeným fotbalistům jako Skryja nebo bratři Šoustarové přišli mladí hráči, máme to dobře vyvážené,“ prozradil Sláma.

Svratka by se výhledově chtěla pokusit postoupit do okresního přeboru. „Letos je asi brzy uvažovat o postupu, ale do budoucna bychom okres chtěli vykopat,“ dodal kouč.

Velká marodka

Rozsochám se nebude přezimovat klidně. Návrat áčka do I. A třídy vypadá po podzimu nereálně a rezerva se ve III. třídě propadla na dno tabulky. „Je to dáno obrovskou marodkou, která postihla A tým. Museli zaskakovat kluci z béčka a dorostu, museli jsme dokonce přemlouvat některé hráče, kteří už skončili, aby nám pomohli, to je hlavní příčina,“ vysvětlil situaci v Rozsochách předseda klubu Jan Bureš.

Ten věří, že se přes zimu hráči uzdraví a Rozsochy zabojují v obou soutěžích. „Věřím, že se zranění hráči dají přes zimu dohromady a B tým zachrání třetí třídu,“ uzavřel Bureš.

Radek Špatka