ŽIROVNICE V. BÍTEŠ 4:2

Větší motivaci do zápasu měli o záchranu bojující domácí a na hřišti to bylo v prvním poločase znát. Hrálo se za převahy Žirovnice, která se v úvodní čtvrthodině ujala dvoubrankového vedení, navíc ještě ve 33. minutě nastřelil Dýnek z trestného kopu tyč. To ale zápas nerozhodlo. Dvořák po trestném kopu těsně před poločasem snížil a domácí znervozněli. Výsledkem byl vyrovnávací gól Rozuma. Žirovnice ale vítězství strhla na svou stranu, přičemž hlavní roli v tom sehrál nestárnoucí Pahr. Po faulu na něj se v 79. minutě kopala penalta, kterou Dýnek s přehledem proměnil, a v samotném závěru skóroval sám Pahr po centru Moravce.

Góly: 4. T. Houška, 15. a 89. Pahr, 79. Dýnek (PK) 44. Dvořák, 65. Rozum. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:6. ČK: 0:1 (88. Loup). Diváci: 50. Poločas: 2:1. Žirovnice: Tomíšek P. Houška, Knotek, Charousek, Kořínek Dvořák (72. Rozporka), Dýnek, Blažek, Moravec Pahr (89. Průša), T. Houška (66. Pokorný). Velká Bíteš: Šula Horký, Jelínek (62. Škorpík), Kerber, Pohl Střecha, Dvořák, Nekuda, Pokorný Ivančík (62. Rozum), Loup. Nejlepší hráči: Charousek, Pahr Loup.

OKŘÍŠKY JEMNICKO 0:0

Po akci Večeři měl blízko ke gólu Bastl, ale hostující Kopeček včasným vyběhnutím zachránil. Na druhé straně fotbalisté Jemnicka chodili do rychlých brejků a rovněž ze střední vzdálenosti hledali jejich střelci přesnější mušku.

Největší šance se zrodily před pauzou, když hlavičku Kříže vytěsnil na tyč okříšský Fiala a z protiútoku šel balón po ose Večeřa Rampír Tůma, ale posledně jmenovaný mířil z úhlu těsně vedle. Druhé dějství začali lépe domácí, ale šance Bastla, zůstaly nevyužity. Okříšský hráč nejprve střílel z penalty vedle, pak byl sám před Kopečkem a přehodil i branku. Postupně převzali otěže hosté a mohli si odvést z Okříšek vítězství, kdyby Fiala v brance nečaroval.

Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Okříšky: Fiala Brabenec, Tekal, Bastl (81. Ryšavý), Večeřa Tůma, Jeřábek, Dočkal, Jůza Rampír (46. Řezáč), Kotrba. Jemnicko: Kopeček Kincl, Koutný, Kelbler, Máca Navara (57. Štumfol), Šplíchal, Tobolka, Tesař Kříž, Grün. Nejlepší hráči: Brabenec Kříž, Koutný.

ST. ŘÍŠE M. BUDĚJOVICE 0:3

Velice smolný zápas odehrála v neděli odpoledne Stará Říše, která od prvních minut předváděla spíše nakopávaný fotbal a kvůli špatnému pohybu nabízela šance hostům. První šanci využil už v 16. minutě Škoda, který napálil z 25 metrů míč takovou silou, že v brance málem skončil i gólman Neuman. Domácí se utápěli ve vlastních chybách a po jedné z chyb pravé strany obrany zavěsil míč do sítě Kyzlink. Ani proslov v kabině nepomohl Říši ke zlepšení výkonu. I nadále oplývali domácí špatným pohybem. V druhé části uzavřel brankový účet na 0:3 dvougólový střelec Škoda, který z kraje šestnáctky prostřelil Neumana.

Góly: 16. a 68. Škoda, 32. Kyzlink. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. St. Říše: Neuman Dvořák, Kadlec, Merhaut, Príborský Vokoun, Tichánek, Vácha, Rýgl (48. Kubát) Osumanu, Pokorný (48. Brnický). M. Budějovice: Klouda Novotný, Toman, Kopeček, Pařízek (84. Svoboda) Buďa, Kyzlink, Pacas, Černý Škoda, Stehlík. Nejlepší hráči: Príborský Kyzlink, Škoda.

PACOV ŽDÍREC N. D. 1:1

Zápas začal zostra, v první minutě zahrozily obě strany. Při příležitosti Ždírce se vytáhl gólman Plachý a úspěšný byl i po protiútoku Vymetal při střele Vlacha. Pak už se hrálo téměř výhradně jen od vápna k vápnu. Po příchodu z kabin měli navrch domácí, ale Koller střílel vedle a v 56. minutě Pacov navíc při vlastním rohu chyboval. Hosté se dostali do protiútoku, Novotný našel Adamce, který střelou z vápna překonal Plachého. Ve zbytku utkání se Pacov tlačil do útoku a zaslouženého vyrovnání se dočkal až v samém závěru. Po rohu a skrumáži ve vápně se střelecky prosadil stoper Fořt.

Góly: 90. Fořt 56. Adamec. Ropzhodčí: Sláma. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Pacov: Plachý Miskai, Koller, Fořt, Pavelec Váňa, Kostroun, Kerouš, Jakub Vlach Hrobský (79. Kabíček), Pěknic. Ždírec: Vymetal Kučera, Pleva (46. L. Pátek), Votava, Kysilko Čalkovský, Klimeš, Adamec (62. Novák), P. Pátek (87. Plíšek) Novotný, Sysel. Nejlepší hráči: Fořt Adamec, Vymetal.

JAROMĚŘICE ČÁSLAVICE-SÁDEK 3:0

Domácí proti oslabenému soupeři zcela ovládli první poločas. Jaroměřice nováčka soutěže jasně přehrávali a podložili to i třemi góly. Skóre otevřel hlavou v 9. minutě po Trnkově centru zprava Hambálek. Ve 36. minutě přišla parádní akce domácích, kdy po pravé straně utekl Míča a přihrávkou pod sebe našel Novotného. Ten placírkou k pravé tyči zvýšil. Těsně před odchodem do kabin vystřelil z úhlu Míča. Brankář Dítě balon vyrazil pouze k Musilovi, který ranou z 15 metrů uklidil míč do sítě. Hostitelé po změně stran polevili, ale hosté se kromě střely exjaroměřického Pokorného, která skončila těsně vedle, k ničemu nedostali. To platilo i o snajprovi Czuczovi, kterému jaroměřická obrana nic nedovolila.

Góly: 9. Hambálek, 36. Novotný, 44. Musil. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Kopeček, Ošmera, Z. Karásek Trnka (88. Lojka), Musil, Václavek, Hambálek (82. Prokeš) Míča, Novotný. Čáslavice-Sádek: Dítě Brabenec, Zikmund, Kylíšek, Pokorný Vacek (85. Vaníček), Urban, Bula Rygl (46. Lampíř), Čermák (64. Kalay), Czucz. Nejlepší hráči: Míča, Kopeček Čermák.

HUMPOLEC SAPELI POLNÁ 3:1

Začátek nebyl pro domácí šťastný, když tečovanou střelu z kopačky Špendlíčka do protipohybu už domácí gólman nestihl zachytit. Humpolec se z šoku rychle oklepal a začal udávat tón utkání. Do konce poločasu domácí dokázali otočit výsledek, což byl výsledek jejich převahy. V 16. minutě byl na konci brankové situace Kameš, o pět minut déle ho napodobil Čihák. Po změně stran Polná téměř rezignovala, Humpolečtí si tvořili šance a pomyslný hřebíček do rakve hostí zatloukl devět minut po obrátce Paťha. „Dnes to stačilo, nemohu být úplně spokojený, ale v kontextu s ostatními výsledky jsou pro nás body cenné. Polná nekladla velký odpor a se ziskem bodů jsme neměli problém," zhodnotil utkání trenér Humpolce Josef Soural.

Góly: 16. Kameš, 21. Čihák, 56. Paťha 8. Špendlíček. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Humpolec: Kříž Pecha (46. Kříženecký), Černík, Procházka, Nermut Paťha, Čihák, Hes, Nepovím, Honzárek (64. Smereka) Kameš (70. Kubíček). Sapeli Polná: Koubek Barák, Tržil, Reiterman, Černý Zamazal, Vacek, Fišer (85. Šebesta), Brnický Špendlíček, Rychtecký. Nejlepší hráči: Kameš, Čihák Špendlíček.

NOVÁ VES BYSTŘICE 1:2

Bystřice vstoupila do derby aktivněji a výsledkem byla rychlá branka z 9. minuty, kdy pohotový Prášil dorazil odražený míč po rohovém kopu. Nová Ves však vyrovnala hru a za pár minut i skóre, když Ondřejka přehlavičkoval Trávníčka. V 19. minutě využil Illek nedorozumění domácí obrany a vrátil hostům vedení, 1:2. Ideální příležitost ke srovnání dostali domácí v závěru prvního poločasu. Chocholáč rukou vyrazil míč směřující do opuštěné branky, byl vyloučen, jenže Trávníček Havlíkovu penaltu vystihl. Po pauze se domácí snažili o tlak, ale jediným výsledkem byla šance z 82. minuty, kdy Petr Šandera z malého vápna netrefil branku.

Góly: 16. Ondřejka 9. Prášil, 19. Illek. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (42. Chocholáč). Diváci: 200. Poločas: 1:2. Nová Ves: P. Novotný Kubík, Havlík, P. Šandera, J. Šandera T. Novotný, R. Novotný (18. Nečas), Ondřejka (59. Krejčí), Nejedlý Bureš, Čech. Bystřice: Trávníček Hrubeš, Vícha, Chocholáč, Mitáš P. Nepejchal (74. Padrtka, 89. Špatka), Zbytovský, Z. Sklenář, Illek Prášil, Holý. Nejlepší hráči: Ondřejka Prášil, Illek.

Příští kolo: Sapeli Polná Pacov, Ždírec n. D. Žirovnice, V. Bíteš St. Říše, M. Budějovice Nová Ves, Bystřice Jaroměřice, Čáslavice-Sádek Okříšky, Jemnicko H. Brod, Herálec HB Humpolec.