Zřejmě definitivně zažehnány jsou problémy Měřína z úvodu sezony, který vyprovodil Třebelovice hned osmi kousky.

ŠTĚPÁNOV – KŘOVÍ 8:4

Bez několika stabilních hráčů základní sestavy na obou stranách začali lépe domácí. Ti brzy vedli 2:0, Křoví však rychle srovnalo po chybách domácí obrany. Přestřelka pokračovala i v dalším průběhu, do kabin se šlo za stavu 5:3 pro Štěpánov. Ten po změně stran odskočil už na rozdíl pěti gólů, Křoví stačilo pouze korigovat na konečných 8:4. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, bylo pouze otázkou času, kdy definitivně rozhodneme,“ řekl kouč Štěpánova Ivo Jílek.

Góly: 7. Kovalchuk (PK), 11., 68. a 77. Ludvík, 24. Šikula 31. Jan Veselský, 39. Buček, 76. Kintr – 17., 34. a 86. L. Němec, 20. Kalina. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:5. Diváci: 60. Poločas: 5:3. Štěpánov: Dudák – Hrubeš, Novák, Sedláček, Buček (78. Kunčík) –

Kovalchuk, Macháček, R. Jílek (46. Kintr), Jan Veselský – Ludvík, Šikula (82. I. Jílek). Křoví: Sára – Kašpar, Maloň, Šustáček (70. Datínský), Mencler – Chlup, Pollák, Kalina, Roštinský – L. Němec, M. Němec.

NÁMĚŠŤ – NEDVĚDICE 6:1

Domácí byli po celé utkání lepším týmem. Náměšť zaváhala jen zkraje druhého poločasu, kdy nováček soutěže snížil z trestného kopu na 2:1. Odpověď hostitelů však na sebe nenechala dlouho čekat. Fotbalisté od řeky Oslavy vyjádřili převahu po změně stran střelecky, i když řadu tutovek opět nevyužili.

„Skóre mohlo být daleko vyšší, ale neproměňování šancí jsme tady už zvyklí. Když nám hosté dali kontaktní gól, tak jsme se nesložili jako jindy, brzy přidali dvě branky a pak nám to tam napadalo,“ hodnotí trenér Náměště-Vícenice Petr Kylíšek.

Góly: 14. a 65. Šimončič, 38. Rybníček, 70. Kučera, 73. Durajka, 89. M. Bednář – 48. Havlíček. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Nedvědice: Dinga – Veselský (78. Mareš), Škutchan (75. Šikula), Čermák, Vašíček, Štefka, Šikula, Havíř (46. Srba), Havlíček, Bracek, Krejčí.

MORAVEC – R. SVRATKA 1:2

Kvůli pouti na Moravci se oba týmy dohodly na výměně hřiště a tak mělo derby pouťovou příchuť, pro domácí ale nakonec spíše pachuť. Během první půle si totiž Moravec vytvořil velké množství příležitostí, ale v této sezoně už tradičně je spolehlivě zahazoval. Hosté se k ohrožení Pokorného svatyně dostávali pouze sporadicky. Přesto šla Svratka po změně stran do vedení, když penaltu proměnil Pekárek. O chvíli později se ale ze stejné situace nemýlil ani domácí Černý. Rozhodnutí přišlo v 84. minutě, kdy dlouhý nákop z poloviny hřiště vrátil Pekárek před branku, kde Dvořák v klidu zakončil. V 90. minutě mohl z rohu vyrovnat Černý, ale gólman Petr reflexivně zachránil.

Góly: 51. Černý (PK) – 48. Pekárek (PK), 84. Dvořák. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Moravec: Pokorný – Urbánek, R. Toufar, T. Toufar (49. Hanák), Kachlík (53. O. Broža) – Juračka, F. Kudiovský, Slavíček, L. Broža (83. Kovář) – Černý, Červinka. Rad. Svratka: Petr – Hudeček, Drdla, Chrást, Janů – Havránek, Šacl, Starý (72. Novák), Mužátko (90. Strachoň) – Pekárek, Dostál (52. Dvořák).

MĚŘÍN – TŘEBELOVICE 8:0

Oba týmy začaly velice opatrně. Do vedení šel domácí Měřín, když Šoukal po dlouhém autu prostřelil z penalty vše, co mu stálo v cestě. Druhá půle začala několika neproměněnými šancemi domácích, což je však příliš mrzet nemuselo. Od 55. minuty začal střelecký uragán Měřína, který se zastavil až na číslovce osm. „Rozhodl gól na 3:0. Od té chvíle už to byla pouze otázka konečného skóre,“ těšilo hrajícího trenéra Měřína Karla Kružíka, jehož svěřenci v posledních dvou kolech nastříleli čtrnáct branek.

Góly: 31. a 58. Šoukal, 55. a 68. Bublán, 62., 85. a 86. Crkal, 74. Doležal. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Kružík, Hladík, Matoušek, Kožený (69. Doležal) – Láznička (65. Bačák), Bublán, Crkal, Procházka – Šoukal, Robotka (72. Jonáš).

DUKOVANY – V. BÍTEŠ B 4:0

Úvodní dějství zápasu vedoucího týmu tabulky se druhým příliš fotbalové krásy nepobralo. V improvizované sestavě nastoupivší hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na rychlé protiútoky. Domácí však na defenzivu soupeře našli recept ještě do přestávky, kdy si vytvořili uklidňující dvougólový náskok.

Dukovany měly po změně stran zápas ve své režii a z převahy vytěžily další dvě branky po pohledných akcích. Hostitelé tak vítězství zvýraznili a to ještě několikrát zvonila branková konstrukce za Bartoškem.

„Myslel jsem, že Bíteš bude lepším soupeřem. První půlku jsme se však přizpůsobili jejich hře. Druhá půle už ale byla z naší strany mnohem lepší. Hostům jsme nepůjčili míč a oni snad ani nevystřelili na branku,“ shrnul dukovanský trenér Rostislav Štork.

„Zaměřili jsme se na bránění a čekali na brejky, což se nám nepodařilo. Náš střelec z minulého týdne (Ondrák) měl alergii na topoly, s čímž jsem se ještě nepotkal, a museli jsme ho střídat.

Dařilo se nám v první půli eliminovat Koníře, ale prosadil se ze standardky, což se nedá ubránit. Ve druhém poločase už Dukovany byly lepší. Jeli jsme sem v poslepované sestavě, ale na to se vymlouvat nedá,“ hodnotí velkobítešský kouč Libor Švanda.

Góly: 25. Kunc, 44. Koníř, 53. a 61. Prokeš. Rozhodčí: Krejčí. Bez karet. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 2:0. V. Bíteš B: Bartošek – Trnka, O. Švanda, Suchý, Paprskář – Hřebíček (70. Fila), Hemala, M. Švanda, Loup – Jelínek, Ondrák (56. Gašpár).