Na výkonu svých oveček před rekordní návštěvou 380 diváků viděl jen pramálo chyb. Snad jen první inkasovaná branka šla na vrub gólmana Pokorného.

„Kromě tohoto okamžiku jim v podstatě nemám co vytknout. Bodovat jsme však ve Svratce nemohli. Sudí Novotný otáčel fauly, vyhrožoval našim hráčům vyloučením a nepískl evidentní penaltu za stažení Černého. Prostě jeho zřejmá snaha nás poškodit," má jasno Tulis.

Nebylo to poprvé, co se na Moravci cítili poškozeni výroky Františka Novotného. „Na jaře nás na lajně doslova zaříznul v Dukovanech, kde domácím pouštěl dvoumetrové ofsajdy. Teď ve Svratce vidělo skoro 400 lidí, co se tu dělo. I samotní hráči domácích museli po utkání přiznat, že jim sudí přál," kroutil hlavou Luboš Tulis.

Špatný přístup

I přes prohru si Moravec udržel vedoucí příčku tabulky. Úplně jiné starosti teď řeší v Radostíně nad Oslavou. Ten je po další prohře 1:2 v Dukovanech předposlední a stále více zabředává do sestupových vod. „Je to kombinace více faktorů. Zranění, střelecká nemohoucnost a také špatný přístup mladých hráčů. Ti tomu nedávají sto procent ani náhodou," vyčetl důvody krize trenér Vladimír Šíma.

Cestu z ní by mohla přinést výhra ve veledůležitém domácím zápase s posledním Stonařovem, který Radostín čeká již tuto neděli. „Bude to těžké utkání, protože potřebujeme bodovat. Citelně nám chybí střelec, jakým býval Promberger. Teď tam máme dva mladé kluky, kterým ještě chybí zkušenosti. Kéž by se chytli proti Stonařovu," přeje si lodivod Radostína.

Žďár táhnou bratři

O patro výše, v I. A třídě skupině B se velice nenápadně škrábe na úplné čelo tabulky béčko Žďáru. To letos střelecky táhne bratrské duo Lukáš a Mário Filippi.

„Jejich góly jsou výsledkem kvalitní práce celého týmu, hlavně středové řady. Dozadu tomu moc nedají, ale směrem dopředu jsou moc šikovní," chválí své útočníky kouč Vítězslav Machatka.

O víkendu čeká jeho hráče šlágr kola na půdě vedoucí Třebíče B. „Viděl jsem ji a má tým plný kvalitních mladíků. My však nejsme pod žádným tlakem, takže by to mohl být slušný fotbal. Rozhodně budeme chtít uspět," dodal zkušený kormidelník Žďáru.