Nejspokojenější ze sedmičky zástupců žďárského okresu v I. B třídě skupině B zřejmě půjdou do zimní pauzy fotbalisté Moravce. Těm přitom vůbec nevyšel začátek ročníku, hlavně doma čekali na první bodový zisk až na čtvrtý pokus. Šest výher v řadě však ambiciózní tým katapultovalo na třetí místo podzimní tabulky.

Naposledy jejich formu odnesly Kněžice. „V první půli jsme ale nezahráli dobře. Hosté šli rychle do vedení, na což jsme ale brzy dokázali odpovědět. O přestávce jsme si řekli, že na ně musíme vlétnout, protože jinak postupně zalezou do obrany a jejich defenzivní blok bychom těžko překonávali. A to se vyplatilo, během tří minut druhé půle jsme dvěma góly odskočili a utkání si už pohlídali," usmíval se po výhře 4:1 kouč Moravce Lukáš Broža.

Ten ocenil především výkon špílmachra Martina Černého, který v sobotním zápase dosáhl hattricku. „Zahrál výborně a hlavně ty dva góly ze začátku druhé půle byly naprosto rozhodujícím faktorem při naší výhře. Martin jen potvrdil, že mu tento podzim opravdu vyšel, s jedenácti góly je naším nejlepším podzimním střelcem," vysekl poklonu Broža.

Úspěšnou podzimní rozlučku si užili také v Radešínské Svratce. Loňský nováček nejnižší krajské soutěže doma v malém okresním derby přivítal Štěpánov. Trenér železářů Ivo Jílek se vzhledem k obrovským problémům se sestavou zápasu docela obával a jeho průběh ukázal, že oprávněně. Prohry 5:0 se musel Jílek zúčastnit od úvodního hvizdu přímo na hřišti, tentokrát ovšem ne v roli gólmana. „Také na tom bylo vidět, že asi mají skutečně velké problémy s kádrem. Od začátku jsme byli jasně lepší, navíc se nám tentokrát dařilo i v koncovce, už o půli jsme vedli 3:0," pochvaloval si trenér Radešínky Michal Strachoň, který se mohl opět spolehnout na střeleckou jistotu jménem Ivo Plhal. Na své konto si zkušený útočník připsal další čtyři zásahy.

Získaných podzimních pětadvacet bodů a více než solidní čtvrté místo v tabulce jsou pro Svratecké solidním odrazovým můstkem do jarních odvet. „Můžeme být spokojeni. Doma jsme sice párkrát zaváhali, ale měli jsme tu většinou soupeře ze špičky tabulky," dodal kormidelník Radešínské Svratky.

Třetím do party, kterým bude s první polovinou letošního ročníku spokojený, je nováček z Nedvědice. V jarní předehrávce přijela do podhradí Pernštejna rezerva Velké Bíteše a odvezla si porážku 0:3. „Opět nám vyšel úvod utkání, vždyť jsme po pár minutách vedli 2:0. Na těžkém terénu to bylo nesmírně důležité, protože jsme se uklidnili a mohli se v první řadě soustředit na pozornou defenzivu. Výsledek tomu možná nenapovídá, ale béčko Bíteše se u nás prezentovalo velice dobrým dojmem. Kromě fotbalových dovedností u nás zanechali také korektní, sportovní dojem, což bylo v ostrém rozporu s fotbalisty Křoví," připomněl týden starý vyhrocený zápas lodivod Nedvědice Radek Šikola.

Jeho léčba nemocného pacienta evidentně zafungovala. Když po devátém kole nahradil odvolaného Pavla Filu, měla Nedvědice na svém kontě devět bodů a krčila se nebezpečně blízko sestupovým vodám. Pod novým trenérem však z možných patnácti bodů získala třináct a posunula se na šesté místo. Na čtvrtou Radešínskou Svratku ztrácí jen tři body, na sestupové pozice má slušný polštář devíti bodů. „Se závěrečnou třetinou podzimní sezony můžeme být celkem spokojeni. Kromě remízy v Měříně, kde jsme přišli o výhru až v úplném závěru, jsme v ostatních zápasech zvítězili. Do zimní přestávky je to pro hráče povzbuzení, ale jaro ještě bude v každém případě náročné," uvědomuje si trenér nováčka.

Ve východní skupině I. A třídy se po delší době dočkalo bodů béčko Žďáru. Remíza 2:2 z Nových Syrovic má svoji cenu, zvlášť když bod zařídil gól dorostence Henzla až sedm minut před koncem.

Derby mezi béčkem Vrchoviny a Herálcem podzim zahájilo a také jej ukončilo. Pakliže v srpnu se zrodila vcelku spravedlivá remíza 1:1, v sobotu měla na stadionu v Novém Městě navrch domácí juniorka Sportovního fotbalového klubu. Výhrou 3:0 završila sérii vítězných utkání v řadě na číslo pět. „Vzhledem k průběhu zápasu jsou to zasloužené tři body. Už v první půli jsme mohli rozhodnout, za hosty nás trochu zlobil útočník Uchytil, ale jinak jsme byli lepší. Naši převahu jsme po změně stran vyjádřili dalšími dvěma góly, ten první byl hodně kuriózní a střílejícímu Skryjovi ke gólu vydatně pomohl hostující gólman Tichý," sdělil trenér Vrchoviny Karel Havlík.