Po prohře v Křoví se chtěly Tulisovy ovečky rehabilitovat proti Novým Syrovicím. Každý z domácích fanoušků, který na zápas dorazil, musel jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, co hráči Moravce především v první půli předváděli. „Byl to náš nejhorší výkon, co pamatuji. Začalo to už v kabině před zápasem, žádné hecování, bez jiskry. Na hřišti jsme pak kazili jednoduché nahrávky, vázla kombinace, k tomu nejistý gólman. I tak jsme si ale dílem spíše náhody dokázali vytvořit tři gólové šance, ale bez efektu," řekl k první půli, kterou Moravec prohrál 0:2, trenér Luboš Tulis.

Ani po změně stran to dlouho nebylo lepší. Po dalších chybách v obraně to bylo už 1:4, konečný výsledek pak zněl 3:4. Místo zvýraznění náskoku tak Moravec spíše dohání další konkurenti. „Ty prohry byly ale každá úplně jiná. V Křoví jsme podali slušný výkon, ale porazil nás jejich jediný hráč. Navíc domácí stále polehávali a nechtěli hrát. Teď v neděli to byla bohužel úplně jiná káva, občas jsem měl pocit, že jsem na zápase úplně cizího týmu," neskrýval své rozčarování kormidelník Moravce.

Aby toho nebylo málo, tak v neděli navíc Moravec zajíždí na půdu vedoucích Šebkovic. Ani ty ovšem nejsou po prohře 0:2 v Měříně v bůhvíjaké fazóně.

„Budeme tam určitě hrát na výhru, nic jiného nám ani není vlastní. Bude to o chybách, kdo jich udělá méně, ten se bude radovat," přemítá Tulis.

Ještě v mnohem horším rozpoložení než Moravec se nachází na opačném pólu tabulky Radostín nad Oslavou. Ten nezvládl existenční zápas s Rapoticemi a po prohře 0:1 činí jeho ztráta na nesestupové pozice již devět bodů.

„Byl to náš typický jarní zápas. Po chybě v obraně jsme v úvodu inkasovali, poté začal náš festival neproměněných šancí. Občas už nedokážu pochopit, co všechno neproměníme. Hostující trenér po utkání přiznal, že měli odjet s osmičkou, místo toho si odvezli všechny tři body," kroutil hlavou trenér Radostína Vladimír Šíma.

Ani přes velkou bodovou ztrátu však záchranářské práce v týmu z obce u řeky Oslavy nebalí. „Prohráli jsme jeden z klíčových zápasů, ale ve hře je ještě 21 bodů. Dobře víme, že to s námi vypadá bledě, ale pokud bude ještě nějaká naděje, porveme se o ni," říká odhodlaně lodivod třináctého celku tabulky, který má nyní spíše obavy z psychiky svých svěřenců.

„Máme hodně mladých hráčů a i na trénincích vidím, jak kluci naše výsledky řeší. Je to o jednom zápase, ve kterém bychom naše střelecké trápení protrhli. Věřím, že to by nás ještě mohlo nakopnout," dodal Vladimír Šíma.