Tři body si v domácím prostředí, byť po těsných výsledcích, připsali hráči nováčka z Moravce, ale také juniorky Vrchoviny. Ta se ovšem střelecky trápila. Herálec získal v Jemnicku plusový bod, naopak remíza rezervy Žďáru v Budišově je spíše ztrátou, domácí totiž vyrovnávali až v úplném závěru zápasu

MORAVEC – N. SYROVICE 2:1

Na těžkém terénu byl začátek zápasu vyrovnaný, Nové Syrovice zahrozily v 10. minutě, kdy orazítkovaly tyčku domácí branky. Góly tak přišly až těsně před poločasovou pauzou. Do vedení šel Moravec ve 38. minutě, Kovář si narazil s Martinem Černým a otevřel skóre zápasu. O pět minut později nahrál Juračka Šebkovi, který měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu – 2:0.

Po změně stran měl v 65. minutě velkou příležitost Juračka, ale nastřelil pouze tyčku hostující svatyně. Nové Syrovice se o pár minut později vrátily do zápasu. Po odraženém centru se dalekonosnou střelou z třiceti metrů prosadil Houserek. Vrátit dvougólové vedení mohl Moravci Šebek, ale z malého vápna hlavičkoval nad branku, Kovář pak z velkého čtverce také nemířil přesně. Hosté se v úplném závěru hnali za vyrovnáním, ale nováček své těsné vedení uhájil.

Góly: 38. Kovář, 43. Šebek – 71. Houserek. Rozhodčí: Jiří Beneš. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Moravec: Pokorný – T. Toufar, Urbánek (46. F. Kudiovský), Červinka (89. Hanák) – Šebek (73. Kachlík), Christian, Juračka, P. Černý, Štěpánek – Kovář, M. Černý.

JEMNICKO – HERÁLEC 1:1

V sychravém počasí se hrál spíše bojovný zápas se šancemi na obou stranách. V první půli se dvakrát dostal do brejku hostující Uchytil, ale Kopeček jej pokaždé vychytal. Domácí měli náznaky v podobě Anděla a Axmana. Do vedení se Jemnicko dostalo po přímém kopu Krejči. Herálec se ve druhé půli nemohl dostat za aktivní obranu soupeře. Ten mohl zvýšit, ale Bastlova hlavička a střela Karla Tesaře skončily těsně vedle. Tým ze Žďárska nakonec zachránil rohový kop, při kterém uplatnil svůj důraz Forchtsam a zajistil tak spravedlivou remízu.

Góly: 42. Krejča – 80. Forchtsam. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Herálec: Bednář – Bříza, Veselský (30. Bureš), Slováček, Forchtsam, Ptaszek (62. Čejka), Hamák, Uchytil, Černý, Skála, Cach.

BUDIŠOV-NÁR. – ŽĎÁR B 1:1

Hosté byli dvě třetiny zápasu lepším týmem na hřišti. Rezerva Žďáru nad Sázavou se brzy ujala vedení. Uličku mezi obránci zužitkoval Janů, který podél vybíhajícího Trnky uklidil míč k tyči. „Přijel k nám velice silný soupeř, který velmi dobře kombinoval a do 65. minuty jednoznačně ovládl hru. Nám nedovoloval se dostat do hry,“ uznal trenér Budišova-Náramče Libor Švec.

Jeho svěřenci se vrátili do zápasu až v závěrečné půlhodině hry a odměnou jim bylo vyrovnání Votoupala z penalty. „Později se hra vyrovnala, posledních deset minut jsme zahráli dobře a měli dvě, tři stoprocentní šance. Myslím si, že jsme si vyrovnání za ten závěr zasloužili,“ hodnotil konečný výsledek zápasu domácí kouč.

Góly: 89. Votoupal (PK) – 8. Janů. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:0. Poločas: 0:1. Žďár B: Sobotka – Ločárek, Musil, Janů (67. M. Filippi), Nedvěd, Gančev, T. Peňáz, Z. Peňáz, Sodomka (61. Frieb), Komínek, Sláma (79. Růžička).

VRCHOVINA B – ŠEBKOVICE 3:2

Rezerva Vrchoviny měla od úvodu zápasu herně navrch, její převahu zužitkoval ve 22. minutě vedoucí brankou Bača. Po rohu Josífka pak o devět minut později hlavou zvýšil na 2:0 Duda. Hosté se vrátili do utkání po zaváhání Mrkose, kdy Chytra snížil na 2:1. Dvě minuty před půlí však utekl Josífek po pravé straně, v šestnáctce hostů byl faulován a Mrkos z penalty vrátil domácím dvougólové vedení.

Po změně stran měl vyloženou příležitost Josífek, nedokázal ji však proměnit v pojišťovací čtvrtý gól. Šebkovice tak v 71. minutě snížily hlavičkou Pavla Kotačky a snažily se také o vyrovnání. Obrana Vrchoviny už je ale ve zbytku zápasu do pořádné příležitosti nepustila a tři body tak zůstaly zaslouženě v Novém Městě.

Góly: 22. Bača, 31. Duda, 43. Mrkos (PK) – 38. Chytra, 71. P. Kotačka. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:2. Diváci: 86. Poločas: 3:1. Vrchovina B: P. Šmída – Duda, Bača, Košík, Mrkos – Vašíček (71. Skryja), Josífek (75. Dobrovolný), Žák, Slavíček – Polnický, P. Follprecht (24. M. Skalník).