MORAVEC – PŘIBYSLAVICE 5:0

Střet dvou týmů z odlišných pólů tabulky nabídl současnou realitu. Než se nejhorší tým soutěže probral, už prohrával o dvě branky. Po přiťuknutí hlavičkou se prosadil z malého vápna dorážející František Kovář. Stejná situace nastala v 10. minutě, z branky se radoval Červinka. Po trefě Martina Černého z přímého kopu už měl Moravec zápas jasně pod kontrolou a to běžela teprve 22. minuta. Ve druhé půli se prosadil stejný hráč hlavou po centru z pravé strany. Razítko na debaklu udělal Juračka, který z dvaceti metrů prostřelil brankáře. Hosté na náznak šance čekali celých 90 minut marně.

Góly: 4. F. Kovář, 10. Červinka, 22. a 55. M. Černý, 76. Juračka. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 0:0. Diváci: 170. Poločas: 3:0. Moravec: Lisý – F. Kudiovský, Smolík, Toufar, P. Kudiovský – Červinka, Slavíček (70. T. Hladík), Kovář, M. Černý – F. Černý (55. Broža), Juračka.

ŠEBKOVICE – KŘOVÍ 4:1

Šebkovice sbírají na jaře body zatím jen doma. Zápas s o záchranu bojujícím Křovím nabídl množství šancí na obou stranách. Jako první se prosadil ve 14. minutě po rohovém kopu domácí Roupec, který otevřel skóre nechytatelnou střelou. Ve 22. minutě zabojoval Dvořák, na poslední chvíli adresoval míč od čáry před branku, kde už byli jen dva hostující hráči a po jejich nedorozumění následoval ukázkový vlastenec. Křoví snížilo ve 29. minutě z penalty, kterou proměnil Pavlas.

Ve druhém poločase mohli hráči ze Žďárska srovnat, ale ze dvou možností trefili břevno a tyč. V 61. minutě přišel ze strany soupeře trest. Na Kotačkův centr si naskočil Štveráček – 3:1. Vzápětí oslabil hosty po druhé žluté kartě Roštinský. Domácí se proti deseti prosadili pouze jednou, když upravil po narážečce s Dvořákem na konečných 4:1 Chytra.

Góly: 14. Roupec, 22. vlastní, 61. Štveráček, 77. Chytra – 29. Pavlas (PK). Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (63. Roštinský). Diváci: 60. Poločas: 2:1. Křoví: Sára – Bartošek, Kováč (71. Kašpar), Knotek (82. Mencler), Šustáček, Zběhlík, Pavlas, Roštinský, Kalina, L. Němec, M. Němec.

KNĚŽICE – V. BÍTEŠ B 0:0

Bojovné utkání v první půlce moc vzrušujících momentů před oběma brankami nepřineslo. Do vyložené šance se nedostal žádný z hráčů a za zmínku stojí jen jediná nebezpečnější střela domácích, kterou ale Šula kryl. Ve druhé půlce se obrany trochu více otevřely a k vidění byla pohlednější partie. Domácí se po jedné akci radovali z branky, ale praporek rozhodčího byl nekompromisní a gól pro ofsajd neplatil. Na druhé straně se zaskvěl brankář Hauser, který vychytal samostatný únik jednoho z hostujících hráčů. „Remíza je asi spravedlivá, i když si myslíme, že ofsajd nebyl a gól měl platit. Ale je pravda, že jsme toho my ani soupeř moc nepředvedli,“ hodnotí kouč Kněžic Miloslav Pařil.

Rozhodčí: Bouda. ŽK: 0:2. Diváci: 70. V. Bíteš B: Šula – Láznička, Suchý, O. Švanda, Paprskář – M. Švanda, Klusák, Jelínek (88. Hemala), Kadlec – Rozum, Loup.

MĚŘÍN – RADOSTÍN N. O. 5:0

Lepší vstup do utkání si Měřín nemohl přát. Domácí po rozehrávce Radostína začali ihned napadat, získali míč, Bublan ho ze strany zatáhl do vápna a ve 38. sekundě prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosty to evidentně otřáslo. Měřín si díky tomu vytvořil mírný tlak i šance. Ve 24. minutě zvýšil střelou z úhlu Řezníček. Stav 2:0 svěřence Petra Munducha ukonejšil, Radostín se zvedl a Josef Kozel mohl ze sóla snížit, ale Sysel ho vychytal. Brankář Měřína vyrazil i nebezpečnou střelu Večeři.

V 48. minutě pelášil stejný hráč na Sysla, ale ten měl svůj velký den. Domácí najednou převzali iniciativu a začali předvádět fotbal, který potřebovali. Po hodině hry přidali další tři branky a Radostín, který před týdnem vyhrál v Přibyslavicích 6:2, odjel s nečekaně vysokým přídělem. „Chtěl bych pochválit celý tým. Po prohře středeční ve Stonařově jsme se semkli a až na dvě šance jsme Radostín do ničeho nepustili. Vyzdvihnout musím Sysla, který si svým výkonem další nulu zasloužil,“ řekl Petr Munduch.

Góly: 1. Bublan, 24. Řezníček, 63. Robotka, 68. Vokoun, 77. Bumbálek. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Kolda, Kučera, Jonáš (46. Hladík) – Řezníček, Kružík (68. Bumbálek), Bublan – Šoukal, Vokoun – Robotka (79. Chaloupka). Radostín n. O.: Dupal – Fňukal, Hrbek (59. Novotný), Berka, Oulehla – Fabík, Kovář, Dvořák, L. Kozel – J. Kozel, Večeřa (70. Láznička).

STUDENEC – BYSTŘICE B 4:1

První půle se hrála ve velice svižném tempu. Nejprve si naběhl na centr útočník Nováček, ale z malého vápna branku hostí netrefil. V 10. minutě postupoval sám branku bystřický Nepejchal, jehož střelu Pěnčík vyrazil a Čech z dorážky otevřel skóre. Odpovědět mohl Michal Mrňa, ale jeho pokus ze 22 metrů Prášil vyrazil. Ve 35. minutě vyrovnal technickou střelou z 25 metrů Kučerňák. Po následné rozehrávce hostí

vybojoval míč na pravé straně Jiří Strnad a z úhlu překvapil brankáře – 2:1. Následoval střelecký pokus Nepejchala, který skončil vedle studenecké branky. Těsně před pauzou nevěděl na hranici pokutového území co s míčem Jiří Strnad a zvýšil na poločasových 3:1.

Druhé dějství už mělo klidnější tempo. Za zmínku stojí nevyužité šance domácích, po dvou měli Jiří Strnad, Michal Mrňa a jednu Nejedlý. Skóre se naposledy měnilo v 70. minutě, kdy se Jiří Strnad snadno dostal k míči a z velkého vápna jej uklidil k tyči. Bystřice se snažila výsledek alespoň zkorigovat, ale ze závaru před Pěnčíkem se gólově neurodilo. Stejně dopadla i střela Nepejchala i následné dorážky.

Góly: 35. Kučerňák, 36., 44. a 70. J. Strnad – 10. Čech. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:1. Diváci: 75. Poločas: 3:1. Bystřice B: Prášil – Horák, M. Svoboda, Čech, Buchta, Urbánek, Zich, Nepejchal, V. Svoboda, Dobiáš, Špatka.