MSFL už má v jarní části za sebou jedno odehrané kolo. Další přidá nejdříve v dubnu. Po jednání, které řídící komise svolala, se kluby jednohlasně neshodly, a tak nakonec orgán rozhodl sám. Nařízení se z Vysočiny týká Nového Města a Velkého Meziříčí. „Komise navrhla dvě možnosti pokračování. Buď podobně jako první a druhá liga v omezeném režimu se sto účastníky, nebo odložení do konce března,“ řekl Nezval.

Testovací sada na koronavir (Covid-19).
Lidé o tom pořád mluví, žijí tím celé Vysočany, říká sousedka nakaženého muže

„Hlasování vyšlo zhruba půl na půl. Proto jsme nakonec rozhodli o odložení sami. Fotbal se má hrát pro fanoušky. K rozhodnutí nás k tomu i situace, kdy města klubům uzavírají stadiony. Soutěž by byla neregulérní. Termínů není mnoho, ale jsme připraveni hrát případně do konce června, pokud by to situace vyžadovala. Euro nás na rozdíl od ligy nelimituje,“ řekl Nezval.

Ilustrační foto
Nákaza koronavirem byla prokázána ve žďárské čtvrti Vysočany

Divizní kluby se na návrhu komise na odložení dvou kol, která se měla hrát o víkendech 21. a 22. března a 28. a 29. března, shodly. V jejich případě je termínová situace snazší, protože účastníků soutěže je jen čtrnáct, oproti osmnácti v MSFL. „O dalším průběhu se bude jednat někdy na konci března podle aktuální situace. Ta je i v posledních dnech velmi proměnlivá. Soutěž je každopádně klubů a rozhodně budou přizvány ke spolurozhodování,“ dodal Nezval.

Ilustrační foto.
Fotbalisté Nedvědice si otevřeli střelnici

Mládežnické soutěže komise pozastavila do doby, než se děti opět vrátí do školních lavic, tedy než pominou opatření, která stanovila Bezpečnostní rada státu.

Co bude s krajskými a okresními soutěžemi se rozhodne pravděpodobně v následujících dnech. První jarní kola většiny z nich jsou naplánována na 21. a 22. března.