Čekání trvá

Šest remíz, dvě prohry a nula na kontě výher. Taková je prozatímní bilance fotbalistů spojeného fotbalového oddílu Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky v jarních odvetách. Mužstvu citelně chybí několik opor na čele s v Německu studujícím špílmachrem Michalem.

„To víte, že jsem neočekával takové trápení. Věřil jsem, že hned v úvodu doma zdoláme Spytihněv a nastartujeme se tak. Některé remízy byly cenné, ale někde nám výhry doslova protekly mezi prsty, třeba v Bystřici," připomněl smolné derby Zeman.

Vytratil se i dvanáctý hráč bojovnost

Vrchol zmaru pak přišel v nedělním zápase v Bystrci. V něm slepovaná sestava Vrchoviny nebyla schopna domácím konkurovat a výsledkem byl debakl 0:5. „Před zápasem se k marodům ještě připojili Dvořáček s Chmelíkem. Zásahů do sestavy tak bylo tolik, že se to muselo projevit. Hned od začátku jsme za domácími zaostávali v nasazení i pohybu. Od stavu 0:2 jsme se s vývojem utkání smířili a hráči úplně přestali bojovat," mrzelo kormidelníka Vrchoviny. Jeho celek se tak poměrně nebezpečně přiblížil sestupovým vodám. Na desátém místě má sice na aktuálně sestupovou čtrnáctou příčku, na níž jsou Bohunice, náskok sedmi bodů. Jenže z posledních pěti zápasů ročníku jedou Novoměstští hned třikrát ven, navíc na půdu ohrožených Bohunic i Tasovic. Zásadní význam tak bude mít následující kolo, v němž Vrchovina v krajském derby přivítá Polnou.

„Polná je ve formě, což podtrhuje její osmi zápasová série bez prohry. My však už musíme naplno bodovat, nic jiného si nemůžeme dovolit. Doufám, že hráči zmobilizují síly a dají do zápasu všechno. Velké změny v sestavě oproti Bystrci nebudou, protože prakticky není kde brát," hořce se pousmál nad stavem své lavičky Richard Zeman.

Utkání se hraje netradičně v sobotu, jelikož ve středu čeká divizi vložené 18. kolo, které Vrchovina odehraje právě v Bohunicích.