ČÁSLAVICE-SÁDEK – NOVÁ VES 3:4

Zápas posledního týmu s prvním nabídl bezstarostný fotbal. Nová Ves si vypracovala třígólové vedení ještě v úvodní půlhodině. Domácí stačili dvěma góly snížit ještě do přestávky. Čáslavice ve druhém poločase vyrovnaly, ale pět minut před koncem po chybě obrany inkasovaly počtvrté. „Oběma týmům už o nic nešlo a hrálo se v tréninkovém tempu,“ mávl rukou nad krajskou derniérou Čáslavic trenér Petr Kylíšek, který od léta povede Náměšť.

Góly: 35. Kurtin, 44. a 83. Čermák – 13. a 85. Košík, 16. Zikmund (vlastní), 22. Ondřejka. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (89. Kurtin). Diváci: 80. Poločas: 2:3. Nová Ves: Čížek – Košík, Havlík, Krejčí (63. Tomáš Novotný II.), F. Nečas, Starý, Tomáš Novotný I., Ondřejka (75. J. Nečas), P. Šandera, J. Šandera, M. Novotný (82. Nejedlý).

TŘEŠŤ – VRCHOVINA B 5:0

Dlouho se čekalo na gól, i když oba týmy měly solidní šance. Až v závěru poločasu to začalo padat. Mareš zatáhl míč na lajně, našel na vápně nabíhajícího Lovětínského, který si ho zpracoval na prsa a trefil se k tyči. A ještě před odchodech do kabin zahrávala Třešť roh, a Mareš tečí zvýšil na 2:0.

Po změně stran našel Lovětínský dlouhým pasem Roda, který se prosadil přes obránce a prostřelil i Šmídu. Přímočará krásná akce znamenala vedení o tři góly. A to ještě nebylo vše. Gutwald kopal penaltu, kterou Šmída vyrazil, a pokračující akci zakončil hlavičkující Rod. Po chvilce byl po úniku Krejčí zastaven nedovoleně ve vápně, a s další penaltou si Lovětínský poradil.

Góly: 43. a 73. Lovětínský (druhý z PK), 45. Mareš, 55. a 67. Rod. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas 2:0. Vrchovina B: P. Šmída – Bača, Veselý (51. Havelka), Poul, Mrkos – Bárta, Josífek, P. Blažíček, Polnický – Urban, Follprecht (82. J. Skryja).

ŽĎÁR B – VLADISLAV 3:1

Vladislav se ujala vedení v 5. minutě, kdy se po centru pohodlně prosadil nekrytý Orálek. Další dvě šance hostí zlikvidoval Hajný. Žďár se v první půli vyloženě trápil. „Z naší strany to byla absolutní tragédie. Scházel tomu pohyb, všechno bylo špatně. Stav 0:1 byl ještě milosrdný,“ nemazal se s hodnocením trenér Machatka.

Do druhé půle proto poslal na hřiště dva čerstvé útočníky a ti zápas rozhodli. V 68. minutě vysunul Jun kolmicí Janů a ten se prosadil střelou podél brankáře. Obrat vzal na sebe Jurnečka, který utekl pomalejším obráncům a samostatnou akci zakončil. Naposledy v této sezoně potěšil žďárské diváky Janů, který v 90. minutě skóroval po pěkné akci do prázdné brány. „Kromě toho jsme měli ještě dvě tutové šance. Vladislav po přestávce odpadla,“ zhodnotil Machatka. „Šesté místo není špatné, ale podle mě jsme mohli skončit mnohem lépe, protože jsme několikrát naprosto zbytečně ztráceli body s týmy ze spodku tabulky. Okamžiky byly ale i dobré, body na Vrchovině nebo s Třebíčí měly svou cenu,“ podotkl.

Góly: 68. a 90. Janů, 76. Jurnečka – 5. Orálek. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Žďár B: Hajný – Gančev, Štursa, Machatka, Z. Peňáz – Jun, Frieb, Jelínek – L. Filippi (46. Janů), M. Filippi (46. Jurnečka), Malicki.