Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Meziříčští ukončili neporazitelnost Žďáru

Velké Meziříčí - Jarní neporazitelnost fotbalistů Žďáru skončila. Souboj o třetí místo divize D vyhrálo ve 20. kole soutěže domácí Velké Meziříčí a odskočilo tak svému okresnímu rivalovi na rozdíl pěti bodů.

14.4.2008 1

Žďár (v pruhovaném) je v tabulce čtvrtý.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

V. MEZIŘÍČÍ - ŽĎÁR N. S. 2:1

Zápas ovlivnila hned první zajímavá akce. Váhajícího žďárského obránce Řeháčka obral Loup a jeho sólo na branku musel za cenu červené karty utnout stoper Zich. „Ale neřekl bych, že nás vyloučení nějak výrazně poznamenalo. Odehráli jsme vyrovnanou partii,“ tvrdil po utkání kouč Žďasu Petr Nedvěd.

To ostatně dokumentoval Karásek, který ale pálil jen do připraveného Invalda. Jenže o deset minut později zaskočila žďárskou levou stranu rychlá akce, po které se ocitl sám před Pospíchalem rychlík Loup, a i když si hostující gólman sáhl na míč, stačil ho vytlačit jen na vnitřní stranu tyče, od které se odrazil do branky. Vyrovnat mohl vzápětí Uchytil, který po centru Horáka minul odkrytou domácí svatyni.

A tak přišel další trest. Pokorný na půlce hřiště uvolnil do úniku Horta, který naservíroval míč před prázdnou branku Kratochvílovi a osmnáctiletý mladíček zvýšil domácí náskok. „V poslední době prokazuje dobrou výkonnost, proto jsme se ho rozhodli nasadit od začátku,“ vysvětlil velkomeziříčský kouč Roman Kotol, proč věkem stále ještě dorostence upřednostnil před obvyklým ofenzivním pilířem Ladislavem Němcem.

Dva rychlé zásahy ale hosty nepoložily. Sedm minut před přestávkou se do vzduchu po rohu Otoupalíka pověsil dlouhán Smetana a hlavou snížil. „Škoda, že se nám nepodařilo udržet dvoubrankový náskok a vyhnout se tak hektickému závěru,“ litoval trenér Kotol.

Hned na začátku druhé půle mohl svůj gólový účet rozšířit Kratochvíl, ale po centru Jaroslava Krejčího minul před odkrytou brankou míč. Uvést se mohl hned po střídání další Krejčí - Přemysl. Jenže jeho střela jen těsně minula pravou tyč. V šanci se pak ocitl i kanonýr Staněk, ale po centru střídajícího Němce se možná trochu lekl vybíhajícího Pospíchala a jeho hlavička šla vedle.

V závěru se Žďár dostal k několika standardkám a při Otoupalíkových nákopech měl Invald několikrát namále. Vyrovnat mohl dokonce i gólman Pospíchal, který se v závěrečném náporu vydal pomoci do domácího vápna. Jeho střelu z otočky ale Galia včas zablokoval. „Abych se přiznal, tak mě Velké Meziříčí trochu zklamalo, protože se druhou půli zatáhlo do obrany,“ řekl kouč hostů Nedvěd.

„Žďár byl hodně těžký soupeř, i v deseti. Vítězství si samozřejmě nesmírně cením,“ uzavřel velkomeziříčský Kotol.

Góly: 27. Loup, 33. Kratochvíl - 38. Smetana. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (14. Zich). Diváci: 728. Poločas: 2:1. Velké Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, P. Mucha, J. Krejčí - Hort, Průša, Pokorný (58. Němec), Loup - Staněk, Kratochvíl (70. P. Krejčí). Žďár n. S.: Pospíchal - Řeháček, Zich, Šindelka - Bureš, Bratršovský, Otoupalík, Uchytil (58. Vomela) - Smetana, Horák, Karásek (51. Bojda).

Ostatní výsledky z divize najdete ve Žďárském deníku 14. 4.

Autor: Ondrej Dudáš