Třebíč bodovala i v sedmém domácím duelu, a prodloužila tak vítěznou sérii na čtyři zápasy. Pohodu v týmu demonstrovala i proti Vyškovu, vyrovnaný duel zlomila větším důrazem v koncovce. „Něco na tom asi bude,“ souhlasí trenér Libor Zelníček a pokračuje: „Daří se nám vyhrávat i ty zápasy, ve kterých nejsme jasně lepší. Prostě třebíčský zázrak pokračuje (smích).“

V útoku začala fungovat spolupráce Koníře, Karáska a Pospíchala, defenziva v posledních čtyřech duelech inkasovala pouze dvakrát. V ostrém vyškovském testu uspěla. Zejména tradiční oporu Ličku k ničemu nepustila. „Překvapilo mě, jak dobře kopali standardky zleva i zprava. I ze hry měl Vyškov hodně nepříjemných centrů. Naštěstí jsme je ustáli, od vyškovských útočníků jsem čekal víc. Ti naši jsou momentálně lepší. Hlavně Pospíchal, který začal být konečně i gólový,“ s radostí konstatoval Zelníček.

Po těsné výhře v derby se Ždírcem 1:0 přišla do Velkého Meziříčí částečná úleva. „Důležité je, že jsme potvrdili tři body z Konice,“ oddechl si trenér Roman Kotol. Jeho svěřencům se totiž doma zatím příliš nedaří, nyní si vylepšili statistiky na devět bodů ze sedmi zápasů.

„Nemyslím si, že to je nějaký zlom. Chtěli jsme našim divákům ukázat, že fotbal hrát pořád umíme. Z toho důvodu to bylo důležité vítězství.“
Kotol našel i nedostatky. „Neprosazovali jsme se ze standardních situací. Hosté mají v defenzivě vysoké hráče a tuhle výhodu měli i při útočných standardkách.“ Na mysli měl zejména šanci Koloucha, kterou se štěstím vychytal Invald.

Jeho protějšek Richard Zeman litoval nedotáhnutých akcí z úvodu obou poločasů. „Ty byly velké, škoda. Soupeř měl asi o dvě šance víc, ale jinak to bylo typické derby. Spíš se hrál bojovný, ale neurovnaný fotbal.“

Alternativní útok Šnobl, Procházka dokázal pořádně zaměstnat velkomeziříčskou obranu, ale chyběla jim větší podpora ze středu pole. „Vyvarovali jsme se větších chyb vzadu, ale v přechodu do útoku bylo znát, že Roman Mareš má naražené koleno. Nemohl hrát na sto procent,“ litoval Zeman.
„Chtěli jsme bodovat, ale nepovedlo se. Velmez si zlepšil domácí reputaci, my si ji musíme napravit výhrou se Žďárem,“ dobře ví kouč Dekory. Ždírec doma nastřádal pouze pět bodů, stejně jako poslední Mohelnice.