Druhý jmenovaný totiž v minulém týdnu ukončil své působení ve městě pod dálničním mostem. Kouč Kotol tak měl čas na rozmyšlenou, jestli u týmu setrvá, nebo ne.

„Už jsem se rozhodl. Vyřešil jsem to tak, že zůstávám a budou mi pomáhat pan Krejčí a Průša,“ prozradil šéf lavičky, který doufá, že změna napomůže k lepším výsledkům. Ovšem premiéra se novému realizačnímu týmu příliš nepovedla. Před domácími diváku dostal tři branky a žádnou nevstřelil.

„Určitě zasloužená prohra. Soupeř byl lepší a mohl nám dát i další branky. Šance tam měl, byl i efektivní,“ uznal Kotol, jehož tým především propadl při bránění standardních situací, ze kterých dostal dvě branky.

„Navíc jsme nedokázali udržet balon. Když už jsme ho získali, tak přišla hned ztráta. Nedostali jsme ho do volného prostoru, abychom nečím soupeře překvapili. Chyběl mi i agresivnější pohyb od všech hráčů. Měli se více nabízet,“ prozradil výtky, které měl na své svěřence.

Soupeř zklamal

To kouč Třebíče Libor Zelníček mohl být nad míru spokojený. Jeho tým předvedl výborný výkon jak směrem dopředu, tak i v zadních řadách.

„Byl jsem celý zápas vklidu, protože jsem věděl, že nebudeme inkasovat. Soupeř měl jednu šanci za stavu 2:0, kdy Beer chytl jasný gól. To se ale stane, že jedna šance za zápas tam musí být. Mohlo to být klidně 5:0, než že bychom se obávali o výsledek,“ nebyl nervózní během zápasu třebíčský lodivod, který zároveň uznává, že zápas ovlivnila rychlá branka Emila Pospíchala.

„Zápas ovlivnila druhá minuta, kdy jsme šli do vedení. Kdoví, jak by to zamávalo s námi, kdybychom dostali rychlý gól. To je problém pro všechna mužstva. Oni se z toho neotřepali, takže naštěstí mě zklamali. Čekal jsem kvalitnějšího soupeře. Vždycky je lepší, když soupeř překvapí tímto způsobem,“ mnul si ruce po utkání Zelníček.