Nikdo zatím netuší, kdo bude ve stoperské dvojici s Tomášem Galiou nastupovat. „Těch variant je samozřejmě víc. Pokud by se nám nepodařilo nikoho přivést, museli bychom se spolehnout na vlastní zdroje, což by bylo sice riziko, ale zase plus do budoucna,“ přemítá jeden z velkomeziříčských trenérů Miroslav Karpíšek.

Na mysli má především mladšího z bratří Muchů - Patrika. Devatenáctiletý mladík se jeví celkem slušně. „Je tu také zkušený Kamil Průša, který v obraně může zaskočit. Navíc na tomto postu dřív hrával,“ upozorňuje kouč na defenzivního záložníka s výbornou kopací technikou.

O Průšu sice usilovaly Hartvíkovice, jejich snaha ale nakonec přišla vniveč. „S Kamilem jsme domluveni, že na jaře zůstane u nás,“ potvrdil kouč po podzimu třetího týmu divize D.

První alternativou na klíčový post byl pochopitelně Štěpán Wasserbauer. Trenér jihlavské juniorky Roman Kučera si ale zkušeného zadáka ponechá na jarní odvety MSFL, kde bude rezerva FC Vysočina bojovat o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži. „Víceméně jsme smíření s tím, že se k nám Štěpán nevrátí, což je velká škoda. Na podzim byl opravdu oporou,“ lituje Karpíšek.

Vedení se mu snažilo přivést náhradu v podobě bystřického Ondřeje Víchy. Mladý obránce, který prošel i jihlavským dorostem, se ale se svým mateřským klubem na odchodu nedohodl.

„Měli jsme zájem my i hráč, jenomže Bystřice nechtěla o Víchově odchodu ani slyšet,“ podotkl Necid. V jednání je prý ještě několik jmen. „Vše je ale ve fázi oslovování. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal místopředseda klubu.