TŘEBÍČ – KONICE 1:1

První domácí šanci si vytvořil Dvořák, jehož střelu konečky prstů vytěsnil gólman hostí. Po necelé půlhodině hry předvedlo pohlednou kombinaci třebíčské duo Koníř – Durajka, kterému chyběla přesnost. Hosté hrozili pouze z brejků a standardních situací. Jenže! Ve 29. minutě se po skrumáži před Beerovou brankou nejlépe zorientoval hostující Křeček - 0:1. Ovšem Konice se z vedení neradovala dlouho. O čtyři minuty později z Vejmelkovy standardky vyrovnal Smažil.

Ve druhé půli si domácí vytvořili územní převahu a hosté se vyloženě zaměřili na úpornou defenzivu. Díky tomu HFK zúčastněným divákům mnoho fotbalové krásy nenabídl.

„Po inkasovaném gólu jsme stihli jenom vyrovnat, protože soupeř hrál důslednou defenzivu a my jsme nedokázali nic překvapivého vymyslet. Remíza je pro nás velkým zklamáním a ztrátou,“ hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček.

Góly: 33. Smažil – 28. Křeček. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Třebíč: Beer – Vejmelka, Cupák, Dvořák, Brabenec (71. Řezáč) – Durajka, Kopeček, Koníř (85. Křivánek), Smažil – Karásek, Pospíchal.

LÍŠEŇ – V. MEZIŘÍČÍ 3:1

Vyrovnanou partii rozhodly dvě penalty ve prospěch domácích. V obou případech je proměnil Němec za fauly v pokutovém území. Osmiminutový brankový cyklus završil Oprchal, který využil překvapivého odskoku míče a zvýšil na rozdíl třídy. Poté si vzali slovo hosté, ale jejich šance gólem neskončily. Zejména Němcova rána do tyče volala po snížení.

Ve druhé půli diktovali tempo hry hosté. Postupem času ovšem začali riskovat a nebýt Invalda, mohl být náskok ještě vyšší. Velkému Meziříčí se přece jenom podařilo snížit. Průša z přímého kopu vymetl šibenici.

Góly: 8. a 16. Němec (obě z PK), 24. Oprchal – 77. Průša. Rozhodčí: Ogrodník. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (74. Němec. Diváci: 250. Poločas: 3:0. V. Meziříčí: R. Invald - Z. Mucha, Klusák (67. Souček), Brychta, J. Krejčí - Durda, Průša, Kratochvíl (46. Dufek) - Pokorný, Berka (46. Loup) – L. Němec.

ŽĎÁR N. S. – HULÍN 1:1

Hulín začal na umělé trávě ve Žďáře aktivně a po sérii oťukávání šel zásluhou Mršťáka, který zužitkoval centr ze strany, do vedení. Odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Z dálky napřáhl domácí kapitán Bratršovský, jeho střelu hostující obránce tečoval a skončila v síti bezmocného Kupky.

Druhá půle přinesla podívanou nahoru dolů, ovšem bez kýženého efektu. Nejblíž gólu byli Hulínští, ale jejich šanci po přetaženém míči zmařil včas vyběhnuvší Pospíchal. Bez práce nebyl ani Kupka, který svůj tým několikrát podržel.

„Soupeř má nesporné kvality a na nás se možná trochu podepsala zápasová absence z minulého týdne,“ řekl asistent žďárského trenéra Libor Štourač.

Góly: 29. Bratršovský – 22. Mršťák. Rozhodčí: Langhammer. ŽK: 4:2. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Bureš, Sysel, Raška, Heide – Hirsch, Otoupalík, Bratršovský, Bojda – Zedníček, Procházka.
Ostatní zápasy: Otrokovice - Rájec-Jetřebí 3:1, Rousínov - Šardice 1:0, Vyškov - Napajedla 4:1. Utkání Protivanov - Boskovice bylo odloženo na 15. dubna a ŽDÍREC - Mohelnice na 22. dubna.
Příští kolo: Hulín - Vyškov, Boskovice - Rousínov, VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TŘEBÍČ, Napajedla - Mohelnice, Rájec-Jestřebí - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Konice - Otrokovice, Šardice - Líšeň, Protivanov - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU.