Jen o jednu branku méně bylo k vidění ve Štěpánově. Domácí celek protrhl své dlouhé trápení a po sedmi porážkách v řadě se dočkal bodového zisku po výhře 4:3. K tomu mu však výrazně pomohli hráči hostujícího Měřína, kteří v průběhu celého zápasu zahodili několik stoprocentních tutovek.

„Podle šancí jsme měli vyhrát 10:4, jenže to, co my neproměníme, to snad ani není možné. Během devadesáti minut jsem napočítal dobrý tucet našich gólových příležitostí, ale buďto jsme trefili gólmana soupeře, nebo jsme zakončili vedle,“ láteřil po zápase hrající kouč Jiskry Karel Kružík.

Ilustrační foto
Lidé na cyklostezkách často chodí po špatné straně

Ze dvou jarních zápasů tak Měřín nezískal ani bod, o týden dříve doma těsně podlehl vedoucím Dukovanům 0:1. Na desátém místě je jeho náskok na sestupové pozice pouze nepatrný.

„Nechci si připouštět nějaké problémy, ale dostali jsme se tam, kam jsme určitě nechtěli. Teď nás doma čekají Rapotice, proti nimž nutně potřebujeme zvítězit. Pro další vývoj jarní části sezony to pro nás bude důležitý zápas, ale nechci to nějak více rozvádět a dostávat hráče pod zbytečný tlak. Zápas pravdy nebo zápas jara to určitě není, ale rozhodně ho musíme zvládnout,“ vysvětluje kormidelník Měřína.

Dva zápasy a dvakrát remíza 1:1. Taková je dosavadní jarní bilance fotbalistů Radešínské Svratky. Jenže zatímco bod z Nedvědice měl plusovou hodnotu, nedělní domácí remíza s Rapoticemi nikoho ve Svratce zřejmě nepotěšila.

„První půle byla vyrovnaná, Rapotice dokázaly odpovědět na naše vedení. Po pauze ale odpadly. Bohužel se nám nedaří v koncovce, náš tlak byl hodně jalový. Těžko jsme se dostávali do šancí, pokud se nám to už podařilo, skončily střely mimo branku soupeře,“ mrzelo kormidelníka Radešínské Svratky Pavla Kříže.

Letošní velikonoční svátky s sebou přinášejí nejdelší víkend v roce.
Přicházejí Velikonoce, před námi jsou čtyři dny volna

Podle něj vězel problém především v nepříliš úderné ofenzivní formaci. „Bod z Nedvědice jsem bral, ale tahle ztráta mě mrzí, doma je třeba vyhrávat. Trápí nás hra v ofenzivě, z naší jasné převahy jsme nedokázali nic vytěžit,“ postýskl si Kříž.

Jedinou radost hostů přinesla výhra Nedvědice 4:1 v Hartvíkovicích. Nováček I. B třídy tak jen potvrdil, že se po počátečním váhavém rozjezdu už v krajské soutěži patřičně aklimatizoval.

„Celý zápas se odehrával v naší režii, zvítězili jsme naprosto zaslouženě. Škoda té remízy s Radešínskou Svratkou, tu beru jako ztrátu,“ sdělil kapitán Nedvědice Michal Havlíček.

Na metu sta branek v dresu Nedvědice dosáhl Michal Havlíček ve 212 utkáních (na snímku vpravo při loňském červnovém předávání poháru pro vítěze Okresního přeboru Žďár n. S. z rukou předsedy OFS Jaroslava Beneše.
Havlíček vstoupil do Klubu kanonýrů

Při pohledu na silné ročníky klubu z obce pod hradem Pernštejnem v mládežnických kategoriích se nabízí otázka, zda bude I. B třída Nedvědici dále stačit. „Ročníky tu jsou silné, výhledově bychom možná mohli chtít jít o patro výš. Ale uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ spekuloval Havlíček.