Měřínský Šoukal popravil Dobronín čtyřkou

Žďársko - Fotbalová sezona se rozjede už za čtyři týdny. Většině týmů ze Ždárska proto začala série přípravných utkání.

27.2.2012 3

Fotbalisté Herálce si na umělou trávu do Žďáru přizvali Vítanov, který porazili 3:1. Foto: Veronika Ostrčilová.

ŠTĚPÁNOV VRCHOVINA B 1:3

Béčko Vrchoviny zaskočilo Štěpánov kvalitním výkonem. První půle byla herně i výsledkově vyrovnaná. Po pauze však již pohotovější Vrchovina strhla vítězství na svou stranu. „První půle byla z naší strany rozháraná. Druhá už byla lepší, dali jsme dvě branky a mohli přidat i další. Bohužel jsme slibné akci nedotáhli do konce. S výkonem, hlavně z druhého poločasu, jsem spokojen,“ konstatoval trenér béčka Vrchoviny Miloš Myslivec.

Góly: nehlášeno Komínek 2, Petr Sodomka. Poločas: 1:1. Štěpánov: nehlášeno. Vrchovina B: P. Skryja (46. Chrást) Mrkos (46. Fagula), O. Poul, Polnický, Blažíček (46. Králíček) Mužátko, Petr Sodomka, Mička, M. Škorpík Komínek, P. Šustáček (60. O. Follprecht).

MĚŘÍN DOBRONÍN 4:2

Na úvod herních testů si Měřín pozval A-třídní Dobronín. Utkání v podstatě rozhodla nebývalá střelecká disponovanost měřínského útočníka Šoukala. Ten čtyřmi góly rozhodl o cenném vítězství svého mužstva. „S naší hrou jsem byl celkem spokojený, kluci to odmakali. Výsledku ovšem nepřikládám velkou váhu, je to jen příprava. Změnili jsme styl rozestavení a hned napoprvé to vyšlo. Doufám, že na tento výkon navážeme i v dalších zápasech,“ střízlivě hodnotil úspěšný test kouč Měřína Petr Munduch.

Góly Měřína: Šoukal 4. Poločas: 2:2. Měřín: Sysel Doležal, Kružík, Chaloupka, Letmajer Sýkora, Matoušek, Bublan, Řezníček Šoukal, Körber. Střídali: Panáček, Gábrdlík, Tvrdík.

ŽĎÁR B ROZSOCHY 2:3

Domácí měli výborný vstup do utkání a půl hodiny na hřišti dominovali. Výsledkem bylo jejich dvoubrankové vedení. Hosté však ještě do poločasu stihli vyrovnat. Po pauze Rozsochy přidaly po chybě Bence třetí branku a připsaly si v přípravě cenné vítězství. „Po soupeřově snížení jsme přestali hrát. Ve druhé půli jsme předvedli katastrofální výkon, pro nějž nemám vysvětlení. I přesto jsme si vypracovali šance, které jsme však spolehlivě zahazovali. Z naší strany tam bylo málo pohybu, nedůraz, nepřesnosti, takový výkon se již nesmí opakovat,“ dodal evidentně rozladěný trenér žďárské rezervy Pavel Kubiš. To jeho protějšek Pavel Bureš byl mnohem spokojenější. „V utkání nás výrazně podržel gólman Juračka. Těší mě, že to hráči i přes nepříznivý vývoj nezabalili a dosáhli jsme tak cenného vítězství nad kvalitním soupeřem z vyšší soutěže,“ řekl Bureš.

Góly: Russ, Zábranský Bureš 2, Kučera. Poločas: 2:2. Žďár B: Benc Rakšány (46. Schneider), Toman (46. Landsman), Řeháček, Růžička Bednář, Kotík, Jun, Miklík (46. Víška) Russ, Zábranský. Rozsochy: Juračka Šibor, Zítka, Klimeš, Ambrož Padrtka, Šafránek, Gál, Novotný Kučera, Bureš. Střídali: Šťastný, Holý, Vrtěna.

HERÁLEC ZR VÍTANOV 3:1

Herálec nastoupil do zápasu z plného zatížení fyzického soustředění v Daňkovicích. Na umělé trávě ve Žďáře to sice z jeho strany nebyla nijaká extra podívaná, na výhru nad snaživým soupeřem, to však stačilo. „Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Na kvalitním terénu s kvalitním soupeřem nebyla kvalita naší hry nic moc. Vzhledem k tomu, že hráči byli po fyzické zátěži minulých dní, to pro mě nebylo překvapení. Nyní však již začneme směřovat přípravu k herní stránce, takže by se naše výkony měly neustále zlepšovat,“ sdělil herálecký kouč Jiří Skála.

Góly Herálce: Hamák, Suchý, Uchytil. Poločas: 1:0. Herálec: Tichý Hořínek, Havlík, Ptaczek, Uchytil Skála, Boháč, Šusták, Hamák Suchý, Okurka. Střídali: Kalina, Myška, Kulík.

V. MEZIŘÍČÍ B KŘIŽANOV 4:0

Výsledkově jednoznačné utkání se odehrálo na umělé trávě ve Velkém Meziříčí. První poločas byl herně vyrovnaný. Křižanov nevyužil dvě šance, přičemž jednou velkomeziříčskou rezervu zachránila tyč. Po pauze se domácí favorit gólově naplno prosadil a utkání rozhodl ve svůj prospěch. „V prvním poločase měli hosté dvě šance, jinak jsme tempo udávali my. Stále však ještě máme na čem pracovat, herně to nebylo ono,“ viděl utkání asistent trenéra Velkého Meziříčí Libor Smejkal ml. Křižanovský lodivod Jan Fňukal byl s výkonem svých svěřenců v první přípravě poměrně spokojen. „První půle byla celkem dobrá, po poločasovém prostřídání kvalita naší hry poklesla. Ke konci už nás domácí jasně přehráli,“ dodal Fňukal.

Góly: Liška 3, M. Polák (PK). Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Simandl Netolický, Halámek, Souček, M. Polák L. Smejkal, E. Smejkal, Vítek, Malec Liška, J. Večeřa (46. Beran). Křižanov: Bajer Invald, Střecha, Pálka, Navrátil Němec, Studený, Petr, Sedláček Nobicht, Horníček. Střídali: Trnka, Láznička, Malínský, Broža, Milota.

KŘOVÍ BORY 4:2

Na umělé trávě ve Velkém Meziříčí to podle poločasového výsledku nevypadalo, že je mezi oběma týmy rozdíl dvou tříd. Hosté totiž využili dva brejky a vedli 2:1. Po pauze však Křoví proměnilo hned tři ze svých mnoha šancí a zápas dovedlo do vítězného konce. „Herně jsme byli jasně lepší, ovšem Bory hrozily z nebezpečných protiútoků. Naše výhra byla naprosto zasloužená,“ podotkl předseda fotbalového Křoví Rostislav Janšta.

Góly Křoví: Tichý 2, Knotek, Karaffa. Poločas: 1:2. Křoví: Sára Kováč, Šustáček, Němec, Knotek Kotouč, Karaffa, Tichý, Polášek Koudelka, Bartošek.

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledáme pomocné dělníky do výroby ve strojírenské výrobě. Jednoduchá manuální práce v továrně, ruční třídění výrobků a součástí, přeprava materiálu, úklid., Požadujeme spolehlivost, pečlivost a přesnost., Nabízíme ubytování, školení a možnost růstu na pracovišti., první kontakt telefonicky PO-PÁ od 9,00 do 18,00 hodin nebo e-mailem.. Pracoviště: Pracovní agentura atlas s.r.o. - svratka, Libušina, č.p. 194, 592 02 Svratka. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 731 860 188. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 300 Kč Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Volné pracovní místo na prodejně Novák Maso-Uzeniny v prostorách Penny Marketu. , Lázně, firemní oblečení, příspěvek na péči o oděv, zvýhodněný tarif O2, slevové poukázky na odběr zboží, stravenky, První kontakt telefonicky nebo osobně 7:00 - 18:00. Pracoviště: Novák maso - uzeniny s.r.o. - nové město na m., Masarykova, č.p. 134, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: David Andrle, +420 725 130 921. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 500 Kč Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/KA ŠKOLNÍ DRUŽINY - Fryšava pod Žákovou horou. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce vychovatele nebo pedagoga volného času ve školní družině s dětmi 1.-5.ročníku ZŠ malotřídní školy v časovém rozsahu 11.15 - 15.30 hod., Preferuji uchazeče energického,se zájmem o sport a kulturu všeobecně a vůbec v určitém oboru vyhraněného., První kontakt osobně, telefonicky: 16.-18.8.,20.8.-24.8. v 10.00-12.00 , popř. i v týdnu od 27. do 31.8. nebo emailem.. Pracoviště: Základní škola fryšava pod žákovou horou, okres žďár nad sázavou, příspěvková organizace, 592 04 Fryšava pod Žákovou horou. Informace: Karel Hübner, +420 566 619 240. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč Obsluha zařízení ve slévárenství (taviči, slévači) tavič - operátor - metalurg. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ 5.9.2018 v 9,00 hod. ve velké zasedací místnoti ÚP ČR , KoP Žďár nad Sázavou, 4. patro, Požadavky: středoškolské vzdělání, práce na PC, dobrý zdravotní stav (rizikové pracoviště), 3 směnný provoz, Popis práce: vedení tavby na EOP, LF/VD+VOD, týden dovolené navíc, závodní stravování, penzijní přípojištění. Pracoviště: Žďas, a. s., Strojírenská, č.p. 675, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Nikola Filipová, +420 607 015 667.

Zatímco fotbalisté béčka Vrchoviny (v bílém dresu Radek Blažíček) doma zdolali Jaroměřice 5:1, Herálec (v černo-modrém) s Humpolcem B  jen remizoval 1:1.

Zvítězily pouze rezervní mančafty

Zápas 1. kola MSFL mezi SFK Vrchovina a SK Uničov.

Třetí liga: Oba zástupce čeká daleká cesta

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.