Oba celky jsou nebezpečné zejména v ofenzivní činnosti. Zdravý respekt z útočné síly soupeře pociťuje před víkendovou dramatickou bitvou také kouč domácích fotbalistů Karel Pospíchal. „Musíme hrát zodpovědně zezadu a snažit se nechybovat. Pokud budeme pokračovat ve výkonech jako doposud, bude to dobré,“ nastínil možnou zápasovou taktiku kouč překvapivého lídra soutěže.

Pospíchal: Doma musíme vyhrát

Měřín před sezonou vstupoval do I. B třídy skupiny B jako neznámý nováček. Nikdo v mužstvu přesně nevěděl, co od vyšší soutěže čekat. Úvod se však měřínským hráčům povedl nad očekávání dobře. Po šesti doposud odehraných kolech nepoznal Pospíchalův tým hořkost porážky a svoji úspěšnost může o víkendu ještě prodloužit.

„Určitě chceme doma vyhrát, ale vím, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Nový Rychnov je další ze soupeřů, u kterého nevíme, co od něj můžeme očekávat. Uvidíme, co předvedou,“ uvedl Pospíchal.

Domácí celek je před zápasem mírným favoritem. V předešlém kole porazil na venkovním hřišti nevyzpytatelný Rudíkov o dva góly poměrem 3:1. Nový Rychnov pouze remizoval s Křižanovem 1:1. „Kluci hráli po většinu duelu k mojí spokojenosti. Sice jsme zahodili nabízenou penaltu a soupeř vzápětí lacino vyrovnal. Inkasovaná branka nás naštěstí nakopla a podařilo se nám dát ještě dva góly. Zbytek zápasu jsme pak dohráli v klidu,“ vrátil se k poslednímu vyhranému utkání měřínský trenér.

Kapitán Kolda je spokojený

Spokojen s dosavadními výkony a výsledky je spokojen také kapitán Měřína Martin Kolda. „Je to paráda, že se nám takhle daří. Nikdo to asi nečekal, přece jenom jsme nováčkem ve vyšší soutěži,“ hýřil optimismem Kolda.

Hráči s kapitánskou páskou na paži se letos zatím střelecky daří, nasázel již tři góly do soupeřovy sítě. „Naposledy jsem sice neproměnil penaltu, ale jinak se mi zatím myslím daří. Důležité je ale hlavně to, že vyhráváme jako tým. Panuje u nás skvělá atmosféra a věřím, že se nám povede i utkání proti Rychnovu,“ dodal vůdce měřínského mužstva.