Po čtyřech kolech nejnižší krajské soutěže nadšení trvá. Měřínský „válec“ si vítězně prorazil cestu k první příčce. „Jestli jsem spokojený? Stoprocentně,“ usmívá se měřínský trenér Karel Pospíchal. „Takový start jsme vůbec nečekali. Je to paráda,“ libuje si.

Nováčkovská daň?

Kdepak Jeho svěřenci negovali rčení o nováčkovské dani remízou 0:0 s Budišovem a hlavně šňůrou tří výher v posledních týdnech. Nejprve zválcovali Rokytnici 5:0, poté vyloupili Luka v poměru 2:0 a stejným výsledkem předevčírem pokořili Vrchovinu B. „Nejvíc mě překvapila úroveň krajské soutěže. Čekal jsem, že to budeme mít těžší, ale soupeři jsou celkem bezzubí,“ soudí po prvních zkušenostech Pospíchal.

Měřínský tým zdobila v první řadě skvělá ofenzíva. Útočnými kleštěmi protivníka sevře a nepustí. Ale nyní hraje prim bezchybná obrana.

Ta společně s výborným brankářem Syslem dosud ani jednou nekapitulovala! „Defenzíva pracuje opravdu výborně. Málokdy dovolí protihráčům nějakou nebezpečnou akci. A pokud ji náhodou někdo překoná, Sysel jako záchranná instance funguje velice spolehlivě,“ oceňuje zadáky v čele se suverénním gólmanem lodivod Měřína.

Letní příprava však růžovými barvami zrovna nehýřila. Přátelské utkání s vrchovinskou rezervou skončilo porážkou 3:5, pohárové utkání s Chlístovem přineslo zklamání v podobě krachu 2:4.

Obrat k lepšímu naznačila nerozhodná konfrontace 0:0 se silnou zálohou Velkého Meziříčí. Od té doby Měřín neinkasoval a svoje soupeře nutí tancovat podle vlastních not. „Od zápasu s velkomeziříčským béčkem jsem tušil, že je mančaft kvalitně přichystaný a má sílu. Jsem moc rád, že jsme tyhle předpoklady hned zkraje podzimní části naplnili. Teď vyrážíme dvakrát za sebou ven. Příliš nevím, do čeho přesně jdeme, ale doufám v další bodový úspěch,“ tvrdí Pospíchal.

Jeho mužstvo napřed vyzve v regionálním derby Křižanov, poté změří síly s Rudíkovem.