Střeleckou formu v pohodě hrajícího Měřína tak odnesla Rokytnice, která si domů odvezla nelichotivý brankový příděl. Měřínský tým se ve svém prvním domácím zápase v letošní sezoně papírově silnějšího soupeře nezalekl a vlétl na hosty hned zkraje duelu.

Domácí se zejména prvních deset minut pokoušeli o drtivou ofenzívu, leč bez gólové pojistky v podobě rychlého vedení. Snaha vstřelit vedoucí branku tak byla nováčkem soutěže zúročena až deset minut před odchodem do šaten. Navíc v úplném závěru první půle se mu podařilo pojistit svoje vedení uklidňující druhou brankou.

Trenér si libuje

Po poločasové přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí zopakovali povedený nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky z úvodu hry a zvýšili své vedení na komfortní třígólový rozdíl. Hosté po této brance již rezignovali a působili v další fázi zápasu odevzdaným dojmem.

Měřín tak mohl zvolnit tempo hry a šetřit síly na další soupeře. V závěru utkání našly ještě dvě střely přesný cíl, a domácí tak získali plný bodový zisk vysokým vítězstvím 5:0.

„Spokojen jsem hlavně s předvedenou hrou svého mužstva Byli jsme po celý zápas fotbalově lepším týmem,“ zhodnotil vydařený víkendový duel trenér Měřína Karel Pospíchal a dodal: „Pokud bychom předvedli podobný výkon i v následujícím kole proti Lukám nad Jihlavou, byl bych spokojen.“